Ulaş Kalkan - İşte Ruh Bu | SadeceAntalyaspor.com
SadeceAntalyaspor.com
Konuk Yazar

İşte Ruh Bu

“Ben bu takıma ne verebilirim, bu takım için ne yapabilirim, neleri feda edebilirim” diyen adamların zamanı şimdi…

07 Şubat 2018 - 7:09 'de eklendi.
İşte Ruh Bu

Cumartesi günü sahada öyle bir ruh, öyle bir savaş gördüm ki… Karakterini üç kuruşa satanlar, “o yoksa ben giderim“ciler, kendini kulübün üstünde görenler yok artık. “Ben bu takıma ne verebilirim, bu takım için ne yapabilirim, neleri feda edebilirim” diyen adamların zamanı şimdi. Emekleri ve çabaları için bütün takımı tebrik ediyorum.

Samuel Eto’o adlı para etmez, işe yaramaz karakterden aslına bakarsanız kurtulduk. Bir düşünsenize, her transfer döneminde sorun yaratan, sürekli dilinin ucunda para olan, kendisini hem takım arkadaşlarından hem de kulüpten üstün gören, canı istediği zaman haftalarca “sakat” olan 38 yaşındaki bir baş belasına senelik 2,5 Milyon Euro + gol bonusu + asist bonusu + maç başı ücreti + galibiyet bonusu gibi çetrefilli ve kallavi ödemeleri olan 2,5 senelik bir sözleşme teklifinde bulunduğumuzu? Ben bir taraftar olarak endişelenirdim. Düşünsenize, para için Konya’da yaşamayı tercih eden bir karakter… Allah çarşısını pazar etsin, adı bir daha bizimle aynı cümlede geçmesin. Bu oyuncular, bu kadro onun baskısı olmadan, ona bağlı kalmadan kendi yetenek ve becerilerini hatırlayacak, uygulayacak, ruhlarını tam manasıyla sahaya yansıtacak ve daha başarılı bir yarı geçirecekler; buna inancım sonsuz.

Öte yandan bir konuda taraftarımızı sağduyulu davranmaya davet ediyorum; Hakan Özmert. Şimdi bir hayal edin: Bir iş yerinde çalışıyorsunuz, alacağınız, içerde kalmış maaşınız var. Sizinle artık çalışmak istemediklerini söylediler ve alacaklarınızı size çek olarak verdiler. O çeki bozdurmak için bankaya gidiyorsunuz çünkü neticede o sizin hak edilmiş paranız. Fakat bankada size çekin karşılıksız olduğu ve para alamayacağınız söyleniyor. Ne yaparsınız? Birçoğumuz şirketi basmaya kadar gider, yasal yolla ise paranızı tahsil edebilmenizin tek yolu o şirketi mahkemeye vermektir. Hakan Özmert o zamanki yönetimin yanlışlarının kurbanı olmuş bir futbolcudur ve o zamanki duruma göre böyle bir yol izlemesi gerekmiştir. Futbolda dün yoktur sevgili renktaşlarım, gelin biz bugüne ve yarına bakalım. Bugün Hakan Özmert bizim sözleşmeli futbolcumuzdur, Antalyaspor’un bir parçasıdır ve onunla birlikte sevinip onunla birlikte üzüleceğimizi hem biz bilmeliyiz hem de ona hissettirmeliyiz. Yeni ve şimdiden İstanbul’un renksiz palyaçoları tarafından taklit edilmiş kaliteli sloganımız bu duruma da çok uygun: “KENETLEN ANTALYASPORLU!”

Bizde bu inanç, bu ruh oldukça ben küme düşmekten korkmuyorum. Bu takımın hak eden gerçek kaptanı Zeki Yıldırım’a pazubandı geri aldığı için tebriklerimi iletiyorum. Ondan hem fiziksel hem de mental anlamda çok şeyler bekliyorum ve o bugüne kadar bu beklentileri hep karşıladı. Bu takım Hamza Hocam’a ve Zeki Kaptanım’a emanet ve benim artık gözüm arkada değil.

#KenetlenAntalyasporlu
#SadeceAntalyaspor
#BizGerçektenAntalyasporuz

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.BENZER HABERLER