Efendi Beşiktaş Masalı

Sezon başından beridir bir “Efendi Beşiktaş” masalıdır gidiyor. Kimse bize gelip “Efendi Beşiktaş” masalı falan anlatmasın …

Efendi Beşiktaş Masalı
22.03.2017
A+
A-

Üst sıralarda herkesin puan kaybedip bir tek Trabzonspor’un kazandığı haftada büyük fırsat teptik.

Biletlerin ucuz olması ve ligin iki iyi futbol oynayan takımı karşılaşacak olması biletlerin hafta içi bitmesiyle Antalya Arena’da ki atmosferin şimdiye kadar en iyisi olması bekleniyordu. Nitekim kulübümüzün ve taraftar gruplarımızın hazırlıklarıyla da müthiş bir görsel şovla maç başlıyordu. Tam takımlar soyunma odasına gidip sahaya çıkmaya hazırlandığı zaman hafta içi kaybettiğimiz ve yıllarını Antalyaspor’a vermiş Zeki Canıtez Abimizin bize emaneti; küçük Mustafa’sı bütün stada üçlü çektirdi. Cidden o an çok gururlandım kendi adıma. Zeki Abimiz o anı görebilse dünyanın en mutlu insanı olurdu. Işıklar içinde içinde uyu Zeki Abi! Küçük Mustafa’n bıraktığın yerden Antalyaspor bayrağını dalgalandırmaya devam ediyor.

Maç başladı, iki takım da kontrollü oynuyordu. İlk devre ortada geçti. İkinci devre daha baskılı oynamaya başladık. Aboubakar’ın kırmızı kartından sonra maç tamamiyle bizim kontrolümüze geçti. Beşiktaş on kişi kaldıktan sonra pozisyonlar bulduk ancak iki kritik pozisyonda kalecisi Fabri’nin başarılı olması ve son paslardaki beceriksizliğimizden dolayı gol bulamadık, maç da başladığı gibi bitti. Son üç haftada 8 puan kaybederek Avrupa hedefimizden uzaklaştık. Bana göre en azından bu hafta kazanmalıydık çünkü üst sıralarda herkes puan kaybetmişti Trabzonspor hariç. Eğer Avrupa’yı ciddi anlamda istiyorsak puan kaybına tahammülümüz yok.

Bu hafta bir misafirim vardı yanımda. Kendisi geçen hafta takımımızı Rizespor deplasmanına götüren uçaktaki kabin ekibinden Yusuf kardeşimdi. Uçakta taraftarlarımızın yarattığı atmosferden etkilenip bu maça gelmek istedi ve misafirimiz oldu. Beşiktaş maçından sonrada atmosferden etkilendiğini ve bundan sonra fırsat buldukça içeride ve dışarıda maçlara gelmeye çalışacağını söyledi.

Şimdi başlıkta asıl anlatmak istediğim olaya geleyim. Sezon başından beridir bir “Efendi Beşiktaş” masalıdır gidiyor. Kimse bize gelip “Efendi Beşiktaş” masalı falan anlatmasın. Antalya’ya Fenerlisi de geldi Galatasaraylısı da ama bir tanesi Antalya veya Antalyaspor’a küfür etmedi. Beşiktaşlılar daha maç başlamadan küfür etmeye başladı. İlk defa bir yazımda bu kadar ağır konuşuyorum. Bu memlekette yaşayıp bugün Beşiktaş tribününde olup veya Beşiktaş’ı tutanlar bu küfürleri onaylıyorlarsa, bu saatten sonra en büyük karaktersiz onlardır. Burası Antalya!

 

 

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.