SadeceAntalyaspor.com
Hatice Merve Korkmaz

Düştük, Kalktık, Devam Ediyoruz

Ne mutlu bize ki deplasman fobisini yendik sonunda. Ama maçı kazandık diye salmamak lazım önümüzdeki maçlardan da puan değil, puanlar almamız şart…

21 Mart 2018 - 7:27 'de eklendi.
Düştük, Kalktık, Devam Ediyoruz

İte kaka dahi olsa da sonunda deplasmandan 3 puanla döndük. Ligin bitmesine 9 hafta kalırken düşme-düşmeme maçlarına çıkıyoruz. Bu da takımı iyice strese sokuyor.

Tamam” diyoruz, “her şekilde arkanızdayız, olur” diyoruz, “önümüzdeki maçlara bakarız” diyoruz amma velakin bizimkiler her seferinde daha çok şımarıyor. 10 kişi kalan rakibinden ard arda 2 gol yiyen takımı kusura bakmayın tebrik edemem. 1-0 öndesin ve rakibin 10 kişi kalıyor. Sen ikinci golü atarsın ama rakibin maçı salmaz ve sana ard arda 2 gol atar. Senin de üçüncü golü atana kadar göbeğin çatlar. Ki ben üçüncü golü bizim yiyeceğimizi düşünüyordum. Allah’tan
Harun vardı! Üçüncü golü atıp kazanabildik maçı. Şükürler olsun. Şu genç yaşımda ağarttım saçlarımı, rahat rahat maç izlediğim bir maç olmadı ya hu. Neyse, napalım ömrümüzden ömür vermeye devam edeceğiz. Yeter ki kazanalım, yeter ki galibiyet olsun sonuçlar. Biz kalp krizi geçirmeye de razıyız.

Durduk durduk, turnayı gözünden vuramadık demiştim” Doukara transferinde. Herkesin huzurunda senden özür dilerim. Özür dilerim, valla tam gözünden vurmuşuz Souleymane Doukara. O nasıl bir yıkılmazlıktır? O nasıl bir azimdir? O nasıl bir istektir? Helal olsun. Günümüzde düşünce kalkmayan futbolcuları izlemeye alışkınız biz. Seni görüp de hayran kalmamak elde değildi. Panzer mi diyelim sana? Kara oğlan mı diyelim? Buldozer mi diyelim? Ne diyelim sana… Bu arada spikerin sesi hala kulağımda:
Doukara
Pavelka
Doukara
Doukara hala gidiyor
Doukara
Pası aktaramadı Doukara
Düştü, kalktı Doukara
Hala top onda
Vurdu Doukara
GOOOOOOOOOL olacak iş değil Doukara
Yıkılmadı Doukara
Düştü, kalktı, pozisyonu kaybetti ama yine de devam etti Doukara
Attı golü Doukara

Düşeriz, kalkarız, hiç bir zaman vazgeçmeyiz ve yine de devam ederiz. Çünkü “umutsuzluk bize yasak“tır.

Boffin için de bir yorumum olacak. Bence Ferhat artık yedekte dinlenmeli. Boffin’in kurtardığı golleri Ferhat olsaydı yemiş olabilirdik diye düşünüyorum. Bu yorumumu Ferhat görürse kızacak belki ama Ferhat formdan düştü. Toparlaması lazım. Formayı geri almak için beklemeli. Ayrıca Jevtovic artık hep ilk 11’de yer almalı diye düşünüyorum. Neyse Hamza Hocamız işini bilir elbet.

Unutmadan, bir yıldızımız daha vardı. Harun Alpsoy. Aynı zamanda Ümit Milli Takımımıza çağrıldı. Yetenekli çocuklarımız var, alt yapımıza ne kadar önem verirsek meyvelerini toplayacağız.

Velhasılıkelam deplasmana giden büyük Antalyaspor taraftarı en çok sizin hakkınızdı bu galibiyete sevinmek. Her maçında yanında olmak için türlü fedakarlıklar yaptığınız, sevdanız yüzünden kilometrelerce gittiğiniz yollardan bu sefer buruk dönmediniz. Bu sefer sevinçle döndünüz.

Ne mutlu bize ki deplasman fobisini yendik sonunda. Ama maçı kazandık diye salmamak lazım önümüzdeki maçlardan da puan değil, puanlar almamız şart.

Geçen hafta dediğim gibi; “Güzel günler bize gelmeyecek, biz güzel günlere hep beraber gideceğiz; yönetim, futbolcular ve taraftarlar el ele güzel günlere gideceğiz.” O yüzdendir ki umudumuzu kaybetmeden güzel güzel günlerin hayalini kurmaya devam edelim.

Bu haftalık bu kadar büyük Antalyaspor taraftarı, sevdamız ve umutlarımız yüreğinizden düşmesin. El ele güzel günlere…

Suya hasret çöllerde sevdamız biter mi?
Gol sesleri göğü deler mi?
Bilmediğimiz her şehirde seni aramak varya
Bu hep böyle böyle gider mi?
Kendine iyi bak bizi düşünme
Su aktıkça seni buluruz.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.BENZER HABERLER