Bu Takım Düşer

Geçen hafta içi Başkan Ali Şafak Öztürk “Hedefimiz kesinlikle küme düşmemek değil. Şampiyonlar Ligi ön eleme sıralaması ile aramızda 2 puanlık farkı vardı. Şu an 4 puana çıktı. Her maçımızı kazanmak için sahaya çıkıyoruz.” dedi.

Bu Takım Düşer
29.01.2019
A+
A-

Geçen hafta içi Başkan Ali Şafak Öztürk “Hedefimiz kesinlikle küme düşmemek değil. Şampiyonlar Ligi ön eleme sıralaması ile aramızda 2 puanlık farkı vardı. Şu an 4 puana çıktı. Her maçımızı kazanmak için sahaya çıkıyoruz.” dedi. Sezon başından beri oynadığımız futbol belli. Hoş adına futbol dersek tabii ki. Aldığımız puanların hemen hemen hepsi de şans eseri gelen puanlar. Topla oynama yüzdelerinde bütün maçlarda rakiplere ezildik resmen. Ama bir şekilde bu kadar puan topladık. Bu toplanan puanlar maalesef bizim iyi olduğumuz için değil, tam tersine rakiplerin beceriksizliği ile toplanan puanlardı. Bütün camia bunu biliyordu. Ama işler yolunda gittiği için kimse sesini çıkarmıyordu.

Şimdi eğri oturup doğru konuşalım…

Efendim, siz konuşurken Şampiyonlar Ligi gibi şeyler söylerseniz bir futbol anlayışınızın olması gerekiyor. Bizde var mı? Kesinlikle yok. Bizim Şampiyonlar Ligi gibi şeyler söylememiz için 4 haftadır bırakın galip gelmeyi, gol dahi  atamayan takımımıza dönüp bakmamız gerekiyor. Kimse yanılmasın sakın, topladığımız puanları da aynı bu futbol ile aldık biz. Sadece rakipler beceriksizdi ama şimdi öyle değil. 4 haftada aldığımız 2 puan da yine rakiplerin beceriksiz olmasından kazanılan 2 puandı. Fenerbahçe ve Kayserispor maçlarını hatırlayın, demek istediğimi anlayacaksınız. Yoksa yine sıfır çekeceğiz yani.

Bu takım küme düşer. Haftalardır bu takımın durumunu yazıyorum. Ligin dibindeki Rizespor nasıl top oynuyor bir izleyin. Bizim bu ligde bu futbol ile yenebileceğimiz bir tane bile takım yok. Bırakın bu ligi PTT 1. Lig takımını bile yenemeyiz. Camia kara kara düşünüyor, 40 puana nasıl atarız kendimizi diye. Bir mucize olur da bu sezon düşmezsek köklü değişiklikler şart. Zaten küme düşmezsek emin olun yine rakiplerin beceriksizliği yüzünden düşmeyiz.

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.