SadeceAntalyaspor.com
Engin Erdem

Bal Yapmayan Arı

Antalyaspor’umuz geçen hafta sahasında elde ettiği Manisaspor galibiyetinin ardından Samsunspor’a konuk oldu. İlk devrede ekonomik sıkıntılar nedeniyle epey zor günler geçiren Samsunspor, ilk devrenin ardından sponsor desteğiyle toparlanmış ve hemen hemen her bölgeye nokta transferlerle iddaalı bir konuma gelmiş takım olarak karşımıza çıktı . Maçın başlarında son beş haftadır çok üstün futbol sergileyen Samsunspor pek […]

10 Mart 2015 - 11:00 'de eklendi.
Bal Yapmayan Arı

Antalyaspor’umuz geçen hafta sahasında elde ettiği Manisaspor galibiyetinin ardından Samsunspor’a konuk oldu. İlk devrede ekonomik sıkıntılar nedeniyle epey zor günler geçiren Samsunspor, ilk devrenin ardından sponsor desteğiyle toparlanmış ve hemen hemen her bölgeye nokta transferlerle iddaalı bir konuma gelmiş takım olarak karşımıza çıktı .

Maçın başlarında son beş haftadır çok üstün futbol sergileyen Samsunspor pek de etkili olamadı fakat Antalyaspor’un da bir türlü oyuna hakim olamaması… Son paslarda etkisizliği hem pozisyona girmekte etkinliği kalmadı hem de gol bularak zaten iyi olmayan Samsunspor’un direncini kıramadı.

Çok klasik bir şekilde Antalyaspor teknik direktörlük değişiminin kurbanı oldu bu maçta. Futbolcular sanki sezonun başı gibi teknik direktörün gözüne girmek, formayı kapmak için savaştı belki ama taktik ve teknik olarak yetersiz olduğu için sadece bal yapmayan arı gibi koşup durdular. Samsunspor’un kırmızı kartından sonraki oyun bunu bire bir gösterdi. 10 kişi kalmış takımla beraberliği yakalayıp ikinci golü aramayıp bu takımdan gol yemek gerçekten pek de küçümsenecek bir durum değil. Olacağı buydu, eğer bir sezonda 3 teknik direktör değişiyorsa…

Sezon başında “bu takım zor yenilir” dediğiniz Antalyaspor’umuz, şu an nerdeyse her maç pozisyon veren, puan kaybeden bir konuma geldi. Teknik direktör değişiklikleri hep sıfırdan başlamayı, her şeyin baştan yapılandırılmasını gerektirdi. Bu hep taktik, teknik, disiplin olarak geriye götürdü takımı ve puan kayıpları, olumsuzluklar yaşandı. Yaşanmaya devam edecek gibi gözüküyor. Play offa kalırsak bu direnci düşük takım çıkamaz. Seneye de bu ligde devam ederiz bu gidişle, ümidimi kaybetmeye başladım. Umarım içimdeki kara bulutlar biran önce dağılır, Adana Demirspor önünde mutlaka galip geliriz.

Kalbinde biraz olsun Antalyaspor sevgisi olanlara…

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.BENZER HABERLER