SadeceAntalyaspor.com

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

23 Nisan Kutlama Mesajı…

23 Nisan 2018 - 9:00 'de eklendi.
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

23 Nisan, Cumhuriyetimizin temelini oluşturan önemli bir gündür. Çünkü ilk “Büyük Millet Meclisi“, 23 Nisan 1920 yılında açılmıştır. Ulusal Egemenlik Bayramı olarak kutlanan bugün, aynı zamanda Atatürk tarafından çocuklara armağan edilmiştir. 23 Nisan 1920’nde TBMM’nin açılış gününü bir bayram olarak kabul edip, çocuklara verdiği değeri ve önemi göstermiştir.

Bu millet ve bu vatan için önemli bir dönüm noktasıdır 23 Nisan. İşgalci devletlerin baskısı altında görevini yerine getiremeyen Osmanlı Meclisinin yerine, bu milletin gerçek sesi olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluş tarihi ve ulusumuzun egemenliğinde önemli bir basamaktır. 23 Nisan 1920 ilk Büyük Millet Meclisi’mizin toplandığı gündür. Aynı zamanda 23 Nisan, dünyada kutlanan ilk çocuk bayramıdır.

Özgürlüğün de eşitliğin de, adaletin de dayanağı ulusal egemenliktir. Ulusal egemenlik, ulusun namusudur, onurudur, şerefidir.

SadeceAntalyaspor.com Ailesi olarak Atatürk ve mücadele arkadaşlarını, şehitlerimizi şükran ve minnetle anıyor, başta bugünü anlamdıran çocuklarımızın ve ülkemizin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en içten dileklerimizle kutluyoruz.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.BENZER HABERLER