Neden Olmadı

9 Ekim 2023 10:00

Ulaş Kalkan yazdı…

Bu hafta evimizde büyük umutlarla beklediğimiz maça çıktık. Rakibin hafta içi Avrupa maçında yoğun bir tempo ile oynamasından ötürü yorgun bir takımla oynayacağımız aşikardı. Özellikle geçtiğimiz sezonlarda iç sahada Galatasaray karşısında aldığımız birçok güzel sonuç sebebiyle bu maç kazanılacak hissiyle geldik hafta sonuna kadar. Ama olmadı.

Peki neden olmadı? Hakemlerin çok uzun süredir büyütülmüş takımlara daha pozitif davrandığını hepimiz biliyoruz. Şahsen ben Zorbay Küçük’ü bu maça kadar oldukça beğenirdim. Gördüğünü çalan bir hakem olduğuna inanırdım. Fakat kendisi saha içinde otorite olmayı bir türlü başaramadı. Sahada hakem kararlarını hakem değil de rakip takımın oyuncuları veriyor gibiydi.

Galatasaray ekibinin Buksa’ya kırmızı kart beklemesi ve yaptıkları hareketler ise çok komikti. Türk futbolunda adaleti yitireli maalesef çok oldu. Hakem konuşsak günlerce konuşuruz da faydası olacağını zannetmiyorum.

Neden olmadı?” sorusunun bir diğer cevabı ise kimin hafta içinde maç oynadığının sahada pek anlaşılamıyor olmasıydı. Takımımızın rakibi fizik ve kondisyon olarak üstünlük kurarak ezmesini bekliyordum fakat topu daha çok rakibe veren ve bireysel hücumlarla gol arayan bir oyun anlayışıyla sahada olmamıza şaşırdım. Bytyqi ve Van de Streek maalesef çok verimsizdi. Buksa’ya o şahane tek vuruşunu yapabileceği toplar ulaştıramamış olmamız da mağlubiyete giden yoldaki sebeplerden biriydi. Sonradan oyuna giren Assombalonga hakkında söyleyecek tek sözüm, o golü bu ligde kaçıramazsın. Kaçırırsan takım düşer, bir de gol yersin. Neticede olan da buydu.

Savunmamız hakkında çok da konuşulacak bir şey yok. Sezon başında izlenen yanlış transfer politikası sebebiyle savunmamız bu dörtlü işte. Herhangi bir hamle opsiyonu bulunmuyor, hoca Bahadır’ı her ne kadar hamle gibi görse de elinde başka bir alternatif olsaydı yine böyle düşünür müydü diye merak ediyorum doğrusu.

İyi şeyler yok mu derseniz, Jehezkel dışında pek de bir şey göremedim. Es geçilen bariz bir penaltı pozisyonu, dikine gidip sürekli pozisyon yaratma çabası, maçın son 20-25 dakikasındaki sağ bek performansı da gayet verimliydi. Şimdiden çok iyi bir transfer olduğunu söylemekte beis görmüyorum.

Artık bu maçı geçtik, önümüzdeki maçlar için kendimizi hazırlamalıyız. Daha çok birlikte vakit geçirmek bu takıma ilaç olacaktır.

Sadece Antalyaspor!

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.