Taraftarın Antalyaspor’u

17 Ekim 2022 09:02

Semra Kuzucu yazdı…

Spor Toto Süper Lig’de 10. hafta geride kalırken Fraport TAV Antalyaspor, deplasmanda ilçemiz Alanyaspor ile karşılaştı. Deplasmandan 3-2’lik skorla eli boş dönen kırmızı beyazlı takım taraftarların tepkisini topladı. Geçen hafta oynanan maçta olduğu gibi bu maçta da kalede Alperen vardı.

Antalyaspor’un ezici üstünlükle dönmesi gereken deplasmandan mağlubiyetle dönmesi taraftarı hayal kırıklığına uğrattı. Sadece taraftardan bahsediyorum çünkü son zamanlarda Antalyaspor yönetimi yahut teknik ekip tarafından takım üzerinde bir yaptırım uygulanmadığı için mağlubiyetler arka arkaya geliyor. Hal böyle olunca yönetim ya da teknik ekip bu kötü gidişata neden ses çıkarmıyor diye her kafadan bir ses çıkıyor, haklı olarak…

Deplasmanda oynanan oyun konuşulmaya değer mi tartışılır çünkü sahada ne yaptığını bilmeyen on adam vardı. On diyorum çünkü Haji Wright’ı tenzih ediyorum. Zira takım kendi halinde savrulurken attığı iki golle bir nebze olsun maç esnasında moralleri yükseltti. Attığı goller bize üç puanı getirmedi ama en azından çabasına hep beraber tanıklık etmiş olduk. Haji Wright’ın maç sonu Instagram üzerinde yaptığı paylaşım ise bir umut ışığı yaktı.

Sezon başında takıma yapılan transferlerin hala kendini ispat edememesi, Cemali’nin Güray’ın yokluğunu hissettirmesi, kaleci Alperen’in performansının kafa karıştırması, alt yapıdan takıma dahil edilen oyuncuların yedek kulübesinde beklemesi, yönetimin sessizliği gündemi kaosa sürüklüyor. Oyuna 86. dakikada dahil olan Mustafa Erdilman’ın asisti ise acaba ilk 11’de mi başlamalıydı dedirtiyor.

Nuri Şahin için ise söylenecek çok şey var. Birkaç maç ile yüceltildi demek hatalı bir söylem zira kendisiyle 16 maçlık bir yenilmezlik serisine imza attık. Nuri Şahin ve Antalyaspor için çalışınca başarı kaçınılmaz… Geçen sezon bireysel hataları not alıp ders gibi çalışan teknik ekip neden bu sezon bunca bireysel hatayla maçların kaybedilmesine sessiz kalıyor? Maç sonu taraftarın yanına giden Nuri Şahin taraftarlara tüm sorumluluğu üstüne aldığını söyledi. Bu hafta Corendon Airlines Park’ta oynanacak olan İstanbulspor maçını izleyip göreceğiz.

Her zaman olduğu gibi başarısızlık ön plana çıkınca hoca değişikliği gündeme geliyor. Fakat şu an yapılacak hoca değişikliği takımı daha da dibe çekecektir.  Yapılması gereken yönetimin ipleri eline almasıdır. Aziz Çetin ve yönetimi güzel işlere imza atsa da son haftalardaki başarısızlığın sessizliği tolere edilemiyor. Geçtiğimiz sezonda yenilmezlik serilerinde hepimizin başarısı diyerek röportaj verenler neden mağlubiyetler için taraftarı tatmin edecek bir açıklama yapmıyor?

Geçtiğimiz ay Antalyaspor A.Ş.’nin yönetiminde bazı değişiklikler gerçekleşti. Yeni gelen isimler Antalyaspor’u sevdikleri için mi geldiler, yoksa hatır gönül için mi geldiler, markalarını duyurmak için mi geldiler? Cevapsız onlarca soru var ve taraftar yönetimdeki isimlere yabancı. Antalyaspor A.Ş.’nin yönetimi birkaç bilinen ismin dışında yabancılara mı emanet? Antalyaspor’a dayısı olanlar değil, faydası olanlar lazım.

Antalyaspor’un 10. hafta gündemini meşgul eden en önemli konu ise Alanyaspor’un barbar taraftarının Antalyaspor’un taraftar gruplarından Forza Antalya’nın otobüsünü taşlaması. İnsan diyor ki yıl olmuş 2022, otobüs taşlamak mı kaldı ama söz konusu Alanya olunca söylenecek pek bir şey kalmıyor. Antalyaspor camiası olarak deplasmana giden taraftar otobüsünün taşlanması herkesi üzdü. Maçtan sonraki gün ise spor haberleri yapan bir sayfa, Antalyaspor taraftarının Alanyaspor taraftarlarına saldırdığına dair haber yaptı. İnsan neye hayret edeceğini şaşırıyor. Zira 1 milyona yakın takipçisi olan sayfanın yalan haber yaptığına mı şaşıralım ya da mağduru suçlu gibi gösterdiğine mi? Forza Antalya taraftar grubu gibi Antalyaspor camiasında gerek duruşuyla gerek ise üyelerinin tek tek vizyonuyla herkes tarafından takdir topladığını hatırlatmaya gerek bile yok.

Alınan başarısızlıklar ve yaşanan talihsiz olaylar Antalyaspor taraftarlarında umutsuzluğa neden oluyor. Yönetici, teknik ekip, futbolcu gider taraftar kalır. Kırmızı beyaz armanın asıl sahibi cefakar ve vefakar taraftardır. Artık taraftara kulak verme zamanı geldi de geçiyor. Yıllarını Antalyaspor’a vermiş. Mardan’da bile maç kaçırmayan, Katar’da dahi takımı yalnız bırakmayan taraftarlarını küstürmeyin.

Velhasıl Antalyaspor’un durumunu viral olmuş bir mimle özetlemek gerekirse; “Bu gidişat çok kötü gidişat efendim, Antalyaspor’un hali nanay…