Şirket Mantalitesi

9 Haziran 2023 12:00

Semra Kuzucu yazdı…

Fraport TAV Antalyaspor, Spor Toto Süper Lig 2022-2023 sezonunun son maçında deplasmanda Giresunspor’un misafiri oldu.

Deplasmandan eli boş dönen kırmızı beyazlı takım taraftarını yine şaşırtmadı. Zira ilk 5 hedefiyle çıkılan bu yolu düşme hattında tamamlayan kırmızı beyazlı takım, lafla peynir gemisinin yürümediğini göstermiş oldu.

Geçtiğimiz hafta oynanan Fenerbahçe deplasmanı bizim düşme maçımız olmasına rağmen takımın gözle görülür mücadelesinin olmadığını izlemiştik. Yine başka takımlar sayesinde ligde kalmışken acaba Nuri Şahin farklı bir kadroyla maça çıkar mı demiştik ama sandığımız gibi olmadı.

Sahada oyun kurmakta zorlanan ve motivasyonu olmayan bir takım izledik. Bizden kötü durumda dediğimiz Giresunspor’a karşı ofansif bir oyun kuramadık.

Sezon sonu herkesin kafası karışık diyerek olayları yumuşatmaya çalışmanın lüzumu yok. Zira aylardır süre gelen bu başı boşluğun cefasını çekiyoruz. Futbolcular Antalya’nın, yöneticiler Antalyaspor’un sefasını sürdüler. Sayelerinde cefayı çeken taraftar oldu ve olmaya devam ediyor.

Oyunu konuşacak raddeyi artık geçtik. Artık önümüze bakma zamanı geldi.

Saha içinde, saha dışında ve saha kenarında bir disiplinsizlik söz konusu. Yöneticilerin –bazı yöneticilerin– takımı umursamadığını düşünmeden edemiyor insan.

Şirket mantalitesi ile spor kulübü nasıl yönetilir diyorduk, yönetilebiliyor mu göremedik. Mali konular gündeme gelince yuvarlak konuşmalarla konu kapatılırken nasıl şirket mantalitesinde bir yönetime tanıklık edebiliriz? Şirketlerde her şey şeffaf değil midir?

Başka takımlar sayesinde ligde kalırken küme düşen Giresunspor’a yenilince hangi futbolcu hangi yönetici şapkayı önüne alıp düşündü? Ya da Nuri Şahin ben nerede hata yaptım dedi mi?
Geçen sezon altyapıyı bile izleyen Nuri Şahin bu sezon neden kendi oyuncularını bile analiz edemedi?

Hamdım, piştim, yandım demeden hamdım, yandım dediği için mi takımın motivasyonunu düşürdü?

Uzun uzun yazmaya gerek yok. Kafa kafaya verip neden küme düşen bir takıma yenildiğimizin muhasebesini yapalım, hatalarımızdan ders çıkarıp yeni sezon hazırlıklarını hızlandıralım.