Rahat Bir Nefes

2 Kasım 2022 10:03

Semra Kuzucu yazdı…

Spor Toto Süper Lig’de bu hafta Fraport TAV Antalyaspor, Sivasspor’un misafiri oldu.

Deplasmandan üç puanla dönen kırmızı beyazlı takım rahat bir nefes aldı.

Geçtiğimiz hafta oynadığımız maçtaki kadroda değişikliklere giden Nuri Şahin gösterilen tepkilerden olacak ki Mustafa Erdilman’a yedeklerde yer verdi.

Geçtiğimiz hafta ilk 11 oynayan Sinan Gümüş’ün yedeklerde bile yer almamasını İstanbulspor maçında beklenen performansı gösterememesine bağlayabiliriz.

Boffin’in yeşil sahalardan uzaklığı devam ederken kalede yine Alperen vardı. Alperen’in haftalardır kalede olması performansı hakkında detaylı bilgi sahibi olmamızı sağladı. Son yıllarda Antalyaspor’da Boffin ile devam ederken takdir ettiğimiz ve kızdığımız çok fazla an oldu. Alperen ile yapılan kan değişikliği birçok taraftardan tepki gördü. Boffin’e göre yetersiz bulan ciddi bir kitle oluştu fakat zamanla Alperen’in performansı da değişikliğe gerçek bir ihtiyaç olduğunu gösterdi.

Geçtiğimiz sezon Samsunspor ile oynanan hazırlık maçında sakatlanan Ufuk Akyol bu sezon ilk 11’de yer almaya başladı. Fakat sakatlığından önceki performansına hala kavuşamadı. Hatta Ufuk Akyol’un başarısız performansıyla ilk 11’de olması, Alanyaspor maçında asist yapan Mustafa Erdilman’ın performansını sergilemesine engel oluyor.

Oyun geneline bakınca Antalyaspor’un geçtiğimiz haftalara göre oyun kurma çabası daha iyiye gidiyor. Sadece takımda nedeni belli olmayan bir sakinlik söz konusu… Biz sahada hırslı, maçı kazanmak için oynayan futbolcular görmek istiyoruz. Kazanmak için fitili yalnızca hırs ateşleyebilir.

Sivasspor ile oynanan maçtan alınan 3 puan için tesadüf diyemeyiz. İki hafta üst üste gelen galibiyet; takımda düzenin oturmaya başladığının işareti diyebiliriz.

Üç puan almak bizi rahatlatsa da kaybettiğimiz maçları düşününce Süper Lig’e rahat devam edebilmek için performansımızın üzerine koyarak ilerlememiz gerekiyor.

Bu sezon transfer edilen Sam Larsson’un performansındaki iyiye gidiş, form tutmaya başladığı yönünde sinyaller veriyor. Aynı zamanda Japon asıllı Shoya Nakajima’nın bu maçtaki performansı zamanla Süper Lig’in sertlik seviyesine adapte olacağının sinyallerini veriyor.

Haji Wright, yine gole adını yazdıran isim olurken oyun başındaki kafası karışık oyun tavrı gözlerden kaçmadı.

Nuri Şahin’in art arda gelen mağlubiyetler serisinin ardından iki hafta, üst üste alınan üç puan ile rahatladı denebilir. Aynı zamanda geçtiğimiz hafta evimizde oynanan İstanbulspor maçından sonra tribünlerle maç sevincini yaşamadan soyunma odasına geçen Nuri Şahin’in önümüzdeki hafta oynanacak olan Karagümrük maçında tribünlerle iletişimi merak konusu…

Maç sonrası takımını Sivas’ta bile yalnız bırakmayan cefakar Antalyaspor taraftarının yöneticiler tarafından takım uçağına davet edilmesi ve takımla dönmesi ise 3 puanın üzerine kalpleri fethetti. Antalyaspor, bir kez daha; iyi gününde de kötü gününde de kocaman bir aile olduğunu herkese gösterdi. Bu büyük ailenin fertleri olduğumuz için çok şanslıyız.

Fatih Karagümrük maçında ailecek görüşmek üzere

ETİKETLER: