İyi ki Varsın Antalyaspor

7 Haziran 2022 09:58

Semra Kuzucu yazdı…

2021-2022 Spor Toto Süper Lig Ahmet Çalık sezonu tamamladık. Antalyaspor’un ipten döndüğü, taraftara saç baş yoldurtup sonunda yüzünde gülücükler açtırdığı dehşetli güzel bir sezon yaşandı.

Sezona Ersun Yanal ile başlayan kırmızı beyazlı takım; oynadığı oyunla ve çizdiği başarısız grafikle herkesin sabrını zorladı. 2020-2021 sezonunda kaos ortamından ötürü hiç kimse okları Ersun Yanal’a yöneltmemişti fakat yeni sezonda da aynı başarısızlık devam edince huzursuzluk ortamı oluştu.

Özellikle oynanan iç saha maçında Ersun Yanal’ın kenardan tribündeki taraftarla polemiğe girmesi bardağı taşıran son damla oldu. Durumlar böyle olunca Ersun Yanal’la yollar ayrıldı.

Ersun Yanal dönemi sona eren Antalyaspor’da yeni bir teknik adam arayışı başlamıştı ki bazı teknik adamlarla görüşmeler yapıldı. Antalyaspor’un teknik adamının Antalyaspor’un içinde olduğu fark edildi. Herkes çok büyük bir kumar oynandığını düşünüyordu. 5 Ekim itibarıyla Nuri Şahin futbol sorumlusu olarak göreve başladı ve Antalyaspor’un makus talihi burada yön değiştirdi.

Kendi teknik ekibini oluşturan Nuri Şahin, Ersun Yanal’dan kalan enkazı hızlı bir şekilde toparladı. Birçok insan aldığı başarısızlıkları sayarken Nuri Şahin ve teknik ekibi oynanan her maçtan sonra o maçı satır satır çalışıp aynı hatayı yapmamak için ellerinden geleni yaptılar. Nitekim başarılı da oldular.

Özellikle bir maç sonu röportajında muhabir Doğukan Sinik’e “Nuri Hoca’nın gelişiyle birlikte antrenmanlar yoğun geçiyormuş, öyle duydum. Doğru mudur nasıl kıyaslarsınız?” sorusunu sormuştu. Dönem dönem kendisinden beklenen performansı gösteremeyen Doğukan Sinik ise “Evet, kesinlikle doğru bilgi. Daha çok yoruluyoruz ama sahada da daha çok keyif alıyoruz. Bu da bizi mutlu ediyor.” diye açıklama yapmıştı.

Antalyaspor, sezon başında defansif futbol oynarken Nuri Şahin’den sonra ofansif, agresif ama aynı zamanda ne oynadığı bilen ve sahaya hakim bir oyun oynamaya başladı.

Sezon başında transfer edilen bazı futbolcular büyük hayal kırıklığı yarattı. Bazıları ise takıma adapte olduktan sonra ellerinden geleni yaptılar. Örneğin Haji Wright’ın transferi sezon başında kafa karışıklığı yaratırken Admir Mehmedi’nin sakatlığından sonra kendini daha çok gösterme fırsatı bulan Haji Wright, 2021-2022 sezonunda 7 maç üst üste gol atan tek futbolcu oldu. Takıma hiçbir fayda sağlamayan Milosevic ise en büyük hayal kırıklıklarından biriydi.

Kırmızı beyazlı takım, devre arasında kısıtlı imkanlarla nokta atışı transferler yaptı. Hatta sezon arası en  başarılı müdahaleleri Antalyaspor yaptı desek abartmış olmayız. Devre arası gelen tüm futbolcular küçük ya da büyük katkılar yaparak; doğru transferler olduklarını ispatladılar.

Antalyaspor, sezon sonuna doğru istikrarlı ilerleyerek harika bir sezonu tamamladı. Football Benchmark’ın  verilerine göre Avrupa’da 2022 yılının en değerli 30 takımı arasında yer aldı. Listede Türk futbol takımı olarak sadece Antalyaspor ve Galatasaray’ın olduğunu hatırlatmakta fayda var. Bu gurur hepimizin…

Başarıya aç Antalyaspor, Nuri Şahin’le birçok farklı rekora imza attı. Bunlar; en fazla puan, en fazla gol, bir devrede toplanan en yüksek puan, en uzun yenilmezlik serisi, iç sahada en uzun yenilmezlik serisi ve deplasmanda en uzun yenilmezlik serisi… Ben yazarken siz okurken ağzınız kulaklarınıza vardı biliyorum. Yaşarken canın sağ olsun Antalyaspor’um demekten vazgeçtiğimiz kara günler bile oldu. Belki Avrupa’ya gidemedik ama Türk futbolunun kirli oyunlarına alet olmadan başarılı olunabildiğini herkese ispatlamış olduk.

Söylenecek çok şey, teşekkür edilecek çok isim var. Öncelikle bize böylesine adrenalini yüksek bir sezon yaşatan kırmızı beyazlı takıma teşekkürlerimi sunuyorum. Antalyaspor’un çıkarlarını her zaman her şeyin üstünde tutan Aziz Çetin başta olmak üzere tüm yöneticilere özellikle Nuri Şahin hamlesini yaptıkları ve başarının peşinde koştukları için minnet duyuyorum. Nuri Şahin ve teknik ekibine ise durmadan çalıştıkları, öğrenmekten ve gelişmekten vazgeçmedikleri için teşekkür ediyorum. İşleyen demir ışıldar atasözünün hakkını sonuna kadar verdiler. Antalyaspor’un gerçek sahibi olan taraftara ise takıma inanmaktan vazgeçmedikleri için ve her zaman kırmızı beyazlı armanın destekçisi oldukları için canı gönülden teşekkür ediyorum.

Bazen gülüp, bazen delirdiğimiz bu sezonda da harika bir aile olduğumuz için teşekkür ederim. Bir kadın taraftar olarak tribünlerde olmaktan ve Antalyasporlu olmaktan gurur duyuyorum. İyi ki varsın Antalyaspor!