Dehşetli Güzel

22 Mart 2022 12:24

Semra Kuzucu yazdı…

Spor Toto Süper Lig Ahmet Çalık Sezonunda 30. hafta geride kalırken Fraport TAV Antalyaspor evinde GZT Giresunspor’u konuk etti. 4 golle 3 puanın sahibi olan kırmızı beyazlı takım; dehşetli güzel bir pazar gününe imza attı.

Oyunun başlamasıyla 07 Gençlik grubunun Joker temalı “Kartlar Yeniden Dağıtılıyor” koreografisi takım üzerinde pozitif baskı oluşturarak Akdeniz Akşamları söylediğimiz dakika 7’de kaptan Veysel Sarı’nın muhteşem vuruşuyla gol çığlıkları attık.

Gol mü değil mi emin olamayan hakem Mustafa Kürşad Filiz, taraftar baskıyla VAR’a giderek golü vermek zorunda kaldı.

Fraport TAV Antalyaspor ilk golün sahibi olsa da ilk yarı oynanan oyun keyif vermedi. Kendi aralarındaki paslaşmaları, kale önü gol krizleri, kaçırılan pozisyonlar ve Doğukan Sinik’in ne oynadığını bilmez tavrı tribünde taraftarı yordu.

İlk yarının uzatmaları oynanırken Nuri Şahin’in hiddetli bir şekilde soyunma odasına gitmesi gözlerden kaçmadı. Beklenen oldu ve Antalyaspor ikinci yarıya daha hırslı ve istekli başladı. Arka arkaya gelen gollerle oyun içinde doğru zamanda yapılan oyuncu değişiklikleri pozitif etki yarattı.

Antalyaspor ikinci golü bulduktan duran toptan gol sahibi olan GZT Giresunspor’un golünü maalesef Giresunspor’un hanesine değil hakem Mustafa Kürşad Filiz’in hanesine yazmak çok daha doğru olacaktır. Süper Lig’de üçüncü maçını yöneten hakemin taraflı kararları gözden kaçmadı. Aynı sert müdahaleyi Doğukan yapınca sarı kart gösteren hakem, Giresunspor’un sert müdahalelerini görmezden geldi.

Oyun genelinde Antalyaspor’un sadece orta sahada değil kanatlarda da oyun kurarak gol sahibi olması, yapılan çalışmaların meyvelerinin alındığını gösteriyor.

Antalyaspor’un Nuri Şahin önderliğinde tüm teknik ekibini canı gönülden kutlamak gerekiyor. Türk futbolunun laçkalaşmış kültüründe bir yıldız gibi parlıyorlar. Takımın gösterdiği başarı ivmesi bunun kanıtı olsa da saha dışı tavırlarıyla herkesin gönlünü kazanmış durumdalar. İyi ki varlar.

Bu maç herkesin kalbini sımsıcak eden olaylar yaşadık. Elmalı’da bir öğretmenin, öğrencilerinin şehirlerinin takımı Antalyaspor’u bilmedikleri için üzüldüğüne Twitter’da hepimiz şahitlik etmiştik. Bu olaydan sonra Antalya Büyükşehir Belediyesi, Yuva İlkokulu’nu ziyaret ederek tüm öğrencilere Antalyaspor forması ve bayrak dağıtmıştı. Ardından 07 Gençlik de ilkokulu ziyaret ederek 1. sınıf miniklerine 07 Gençlik poları, tüm okula da 07 Gençlik atkısı dağıtmıştı.

Öğrencileri için tekrar tweet atan öğretmenimizin isteğine Başkan Aziz Çetin kayıtsız kalmadı ve öğrencilerin Passolig kart ücretlerini ve maç biletlerini kendi karşılayarak bu maç minikleri misafir etti. Maç öncesinde yemeklerini de Antalyaspor’un soyadı gibi cömert abisi Tolga Cömertoğlu ısmarladı.

Tesadüf müdür bilinmez ama maç öncesi miniklerin yanına Veysel Sarı uğramış ve ilk golü attı. Milli takıma seçildiği için miniklerin çiçek hediye ettiği Doğukan Sinik ikinci golü attı. Başta öğretmenimiz Seçkin Erol’a, Başkanımız Aziz Çetin’e, Tolga Cömertoğlu’na ve 07 Gençlik’e miniklere harika bir anı armağan ettikleri için teşekkür ediyorum.

2021 – 2022 Antalya Voleybol Ligi Genç Kızlar Şampiyonu olan genç kızlarımıza da bir kadın taraftar olarak teşekkürü borç bilirim. Şampiyonlukla tüm taraftarın gönlünü fethetmişlerdi fakat Giresunspor maçında tüm bestelere eşlik ederek herkesi mest ettiler.

Antalyaspor ailemizi seviyorum ve bu dehşetli güzel ailenin bir parçası olduğum için gurur duyuyorum.