Takviye

22.11.2021
A+
A-

Ramazan Özaylı yazdı…

Kadroda eksikler olmasına rağmen her maçı kazanmak için sahaya çıktığımızı görmek çok güzel. Nuri Şahin’in Antalyasporlu oyunculara mental özgüven kazandırarak iç saha ya da deplasman fark etmeksizin mağlup edilemeyecek takım olmadığını benimsettiği çok net şekilde gözlemleniyor.

Henüz Hatayspor’un pozisyonu yokken Mukairu’nun karşı karşıya pozisyonda atamaması, Bünyamin’in vuruşunu kalecinin son anda çıkarması ve ilk yarıda rakibi kendi sahasında karşılamamız hem takıma hem de bizlere özgüven aşılıyor. 

Karşılaşmanın ilerleyen dakikalarında kondisyon olarak geriye düşmemiz, ikinci yarı sahada rollerin değişmesine neden oldu. Rakip oldukça atletik bir takım ve gerçek anlamda bitirici ayaklara sahip. İlk 45 dakikanın son bölümünde ceza sahamızda gördüğümüz ilk tehlike gol oldu. Bitiricilik başka bir şey…

Golü yedikten sonra verdiğimiz reaksiyon ise mental olarak gücümüzü gösterdi ve takip eden dakikada golü bulduk.

İkinci yarı bireysel bir  hata ile kalemizde gördüğümüz gole cevap veremedik. Forvet hattının yoksunluğu, mücadelede bir adım geride kalmamıza neden oldu.

Kafa kafaya mücadele ettiğimiz takım 13 maçta 3 mağlubiyet ile puan durumunda ikinci sırada. Oynadıkları oyun ise herkes tarafından takdir ediliyor. Devamlı bunu söylemek hoşuma gitmiyor fakat golcümüz olsaydı Hatayspor’a ligdeki dördüncü mağlubiyetini yaşatabilirdik.

Fedor’un penaltı pozisyonu bana göre penaltıydı. Kolları, kafa hizasını geçiyor topa müdahale ederken. elbette aksini düşünen de olabilir, buna da saygı duyarım.

Bünyamin’in tecrübe eksikliğinin getirdiği vahametle topu ters ayağıyla kaleye göndermeye çalışması, maçın ve bizim kırılma noktalarımız oldu.  Futbol, hatalar oyunu ve hata da insanlara mahsus. Nuri Şahin, yediğimiz golün ardından Bünyamin’e sarıldı. Bu davranış Nuri’nin oyuncularını ne denli benimsediği ve takım içinde ne şekilde hareket edilmesi gerektiğini herkese net şekilde göstermiş oldu. Ayrıca oynanan oyun ve ortaya konan mücadele bu şekilde olduğu sürece camianın oyuncusuna nasıl sahip çıktığını sosyal medyada çok net gördük.

Yapılması gereken tek bir hamle var, devre arasında şartlar olabildiğince zorlanıp takım için elzem olan ve Nuri Şahin’in de belirtmiş olduğu mevkilere transfer yapılmalıdır. Rakiplerin kadro kalitesi ve derinliklerini düşündüğümüz zaman bu transferlerin ilk 11’e direkt katkı sağlayacak potansiyelde olması gerekiyor.

TFF ‘nin saçma sapan ve akıl almaz maç saati uygulamasına rağmen cumartesi günü tribünde yerimizi almalıyız.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YAZARIMIZIN DİĞER YAZILARI
6 Aralık 2021
29 Kasım 2021
8 Kasım 2021
2 Kasım 2021
18 Ekim 2021
7 Ekim 2021