Hatalar Tekrar Edilmemeli

17.08.2021
A+
A-

Ramazan Özaylı yazdı…

Bu sezon SadeceAntalyaspor.com ailesinde olmaktan son derece mutlu ve heyecanlıyım. Dilerim stresten uzak ve zevkli futbolu konuşacağımız bir sezon olur.

90 dakikada iki farklı Antalyaspor izledik. İlk 45 dakikada rakip yarı sahaya geçtiğimizde rakibi sersemletecek oyun varyasyonları vardı. Formda ve dinamik bir golcümüz olmadığı için ceza sahasında işi bitirmek, orta sahadan topu getiren topçularımıza kaldı. Acilen ilk 11’e direkt katkı sağlayabilecek golcüye ihtiyacımız var. İkinci yarıda yapılan değişiklikler ibreyi tersine çevirdi ve topun kontrolünü rakibe verince kalemizde ciddi tehlikeler gördük. Maç öncesi yapılan taktik çalışmalarda işe yarayan oyuncu ve sistem değişikliği ise bu müsabakada işe yaramadı. Ersun Hocanın bu durumun farkında olduğunu ve şaşkınlığını ise maç sonu röportajında gördüm.

Ersun Hoca, Göztepe maçını ilk yarı ve ikinci yarı olarak analiz etmelidir. Tecrübesine güvendiğimiz Ersun Yanal’ın bu hataları tekrar etmeyeceğine yürekten inanıyorum. Hocayı değişikliklerinden ötürü eleştirirken oyuna giren ve vasatı aşamayan, topu rakibe teslim eden deneyimli oyuncularımızın da kendilerine çeki düzen vermeleri gerektiğini söylemek isterim.

Şunu da unutmamak gerekiyor; maçlarımızı inanılmaz basık ve sıcak bir havada oynuyoruz.

Sıradaki iç saha maçımızda hatalardan ders çıkarmış bir Antalyaspor göreceğimize eminim.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YAZARIMIZIN DİĞER YAZILARI