Protesto

23 Aralık 2014 09:28

Takımımız şampiyonluk yolundaki en büyük rakiplerinden birisini net bir skor ile mağlup etmeyi başardı. Sezon sonunda belki bu iki farklı galibiyetin çok yararını göreceğiz. Zira puan eşitliği olduğu anda ikili averaj devreye giriyor.

İki haftadır gol yemememiz savunma adına güzel bir şey. Takım olarak da bu maçta galibiyeti istedik. Takımın düştüğü  anlarda taraftar olarak biz devreye girdik.

Fazla maç kritiği yapmayacağım. Lafı da fazla uzatmayacağım. Hami Hoca ve oyuncular bir karar almışlar. Alanya maçındaki taraftar tepkisinden dolayı bundan sonra taraftara gidilmeyecekmiş. Evet biz tepki verdik Alanya maçındaki oyun için. Pardon da kupa mı bekliyordunuz bizden o rezil oyun için? Tepki verdikten sonraki maç Bolu deplasmanıydı ve biz yine peşinizden deplasman tribünündeydik. Siz herhalde bunu namus meselesi gibi bir şeye çevirdiniz de yanlış şeyler peşinde koşmayın derim ben. Geçen sezon birtakım oyuncular bu tarz derin sularda yüzdüler ve bu sezon kalmak isteseler de zaten kalamayacaklardı. Şunu aklınıza sokun… Antalya’da taraftarı karşısına alan kim olursa olsun; ister oyuncu, ister yönetici, ister Başkan,  ister Messi, ister  de Cristiano Ronaldo olsun kendi ipini çekmis olur. Bizim bir duruşumuz var. İstersek Süper Lige çıkmayalım ya da amatörün en dibine gidelim fark etmez. Ama o duruşumuzu asla kaybetmeyiz.

Şimdi gelelim sana Mehmet Sedef efendi… Takımı çağırdık ve bazı oyuncular gelmek istedi ama sen kaptanlık pazubandını sallayarak “takımda ben ne dersem o olur” gibilerinden takımı geri çevirdin. Sana yanlış anlatmışlar Mehmet efendi. Bu takımda, bu şehirde biz ne dersek o olur. O oynadığın takımın sahibi biziz. Söylenecek şey değil ama zamanında futbol hayatı bitti denilen sana arka çıktık biz. Senin ismini bağırdık arkanda durduk. Nankörlüğün de dik alasını sende gördük. Buradan yönetim de dahil takıma sesleniyorum. Protestonun kralını yaşamaya hazır olun. Grup 1966 yönetimi Mehmet Sedef efendi sahada olduğu müddetçe protestosunu yapacaktır. Hani şampiyonluk yarışında Mehmet Özdilek efendiyi de protesto etmiştik zamanında bilen bilir. Yani her sey başarı değil bizim için. Babamın bir lafı vardır “Bir insanin kendi kendine ettiğini 10 insan toplansa ona yapamaz” diye. Mehmet Sedef efendi azıcık rahatsız edeceğiz seni, bu takımdan gidene dek.