Yazık Oldu

A+
A-
14 Eylül 2021 08:55

M. Okan Okuş yazdı…

Milli ara sonrası Gaziantep’te lige dönüş yaptık. Maçın başından itibaren rakibe oyunumuzu kabullendirip, ev sahibi ekibi kendi sahasında bekler hale soktuk.

Nuri’nin sol kanatta Güray’a attığı toplar etkili olsa da aynı performansı merkeze ve sağ kanata yayamayınca gol yollarında etkili olamadık.

Djilobodji, maç boyunca Gaziantep’te direnen tek oyuncu idi. Onun direnci, maçın kopmasına engel oldu. 

İkinci yarıya oyuncu değişikliği yapmadan başladık. Özellikle 60. dakika civarı Fredy, Ghacha ve Amilton’u oyuna alsak, bu gece sahadan puansız ayrılamayabilirdik. Sakatlığı yoksa Fredy’nin bu kadar geç oyuna alınması, hoca açısından eksi puan olmuştur.  

Bir parantez de Mukairu’ya açmak istiyorum. Geçen sene Anderlecht deneyiminden sonra, bu sene iyi bir çıkış yapacağını umduğum, transfer döneminde satılmasını istemediğim bir isimdi. Paul sahada belki performansı ile bulunduğunu düşünebilir. Ama yönetimin ve teknik heyetin Mukairu’yu göz önünde olması, değerini koruması hatta değerini artırması amacıyla sahaya sürdüğünü de bilmesi lazım. 

Gökdeniz Bayrakdar’ın fiziğini daha etkili kullanması lazım. Özellikle savunmaya yardıma geldiğinde rakibin vuruşunu engelleyecek şekilde fiziğini kullanmayı öğrenmelidir. Dün ne zaman yardıma gelse, rakibe kafa vurdurdu. 

Maçın son anlarında sağlı sollu bastırırken dışarı çıkan toplar, top toplayıcılar tarafından ağır hareketlerle verildi ya da toplar alakasız yerlere bırakıldı. Maalesef Antalya’da iç sahada birçok maçta gözlemlediğim, bize top lazımken kenardan çabuk top alamıyoruz. Rakibe top lazım olunca hemen atılıyor. Bunun sebebi ya rakip oyuncudan korkmak ya da umursamazlık. Buna mı takıldığımı soracak olursanız, geçen sene içeride Trabzonspor maçında 90+7. dakikada bu şekilde gelişen atak sonucu gelen golle galibiyeti kaçırdığımızı hatırlatmak isterim.

Sadede gelecek olursak, kendi evinde pozisyona bile giremeyen, garip bir penaltı ile öne geçen takıma kaybettik. Futbolun adaleti olsa, 90+’da Doğukan’ın şutu 10 santim daha aşağıdan gider, en azından beraberlikle teselli bulurduk

Nasıl Rize maçını farklı kazanamadığımıza üzüldüysek, bugün de deplasmanda kazanamadığımıza üzülüyorsak gidişatımız iyi yoldadır. Enseyi karartmaya gerek yok, deplasmanda bu pozisyon bolluğu ile bu gece kaybetsek de kazanacağımız günler uzak değil

Sağlık olsun.

ETİKETLER: ,
YAZARIN EKLEMİŞ OLDUĞU YAZILAR
7 Haziran 2022 09:59
23 Mayıs 2022 08:59
17 Mayıs 2022 09:59
11 Mayıs 2022 09:59
3 Mayıs 2022 09:29
26 Nisan 2022 08:58