Rezilliğin Zirvesi

3 Mayıs 2022 09:29

M. Okan Okuş yazdı…

2021-2022 sezonunda son dört haftaya girerken amaç alınacak puan ya da puanlarla Avrupa hedefini devam ettirmekti. Maçın henüz 3. dakikasında yenen gol neredeyse Beşiktaş kupa maçı finalinin fotokopisi idi. İlk dakikalarda yenen bu golün şokunu hemen atlatıp oyunun içine girdik. Arka arkaya yakalanan pozisyonlar golün her an geleceğinin işaretiydi.

Maçın ikinci yarısına başlarken Nuri Şahin çok yerinde bir değişiklikle Doğukan Sinik’i çıkarıp Ghacha’yı aldı. Ghacha’nın direkt topla içeri giren anlayışı maçın başında kendini belli etti ve beraberlik golünü bulduk. Hemen arkasından kazanılan penaltı ise fişi çekip üstün oynadığımız oyunda sonuca gitmek için büyük bir fırsattı.

Takımda gol krallığında yukarıyı kovalayan Haji Wright sahada iken geçen sezonun ekmeğini yiyen ama bu senenin performansı tartışmalı ismi Fredy penaltıyı göstere göstere kaleciye nişanladı. Hemen arkasından Trabzonspor’un Cornelius’un yaptığı faul es geçirilerek verilen golü geldi. Ama ne hocanın ne takımın geri vites düşüncesi yoktu. Beraberlik golü de gecikmeden geldi. 90 dakika boyunca deplasmanda geri adım atmayan, alan genişleten ve içeriyi zorlayan bir takım vardı. Akıttıkları her damla tere helal olsun!

Maçla ilgili sohbetlerde kazanırsak takımın sahadan çıkmakta sıkıntı yaşayacağını söylemiştim. Dört bakanın tribünde olduğu karşılaşmada saha içi güvenliğin koca bir sıfır olduğunu gördük. Binlerce kişinin sahaya girmesine ve oyuncularımızın darp edilmesine engel olamayan özel güvenlik, maç bitimi daha takım sahadayken horon tepiyordu. İki oyuncumuz darp edildi. Rakip takım başkanı olanca utanmazlığını takınıp basın toplantısında sorulan soruyu duymazdan gelip geçiştirdi. Sosyal medyada maçtan takımı çekmemekle ilgili Başkan Aziz Çetin’e tepkiler vardı. Normal şartlarda yapılması gereken, sahadan takımı çekmekti ama başkanın omzunda sahadaki 21 oyuncu ve teknik ekibin can güvenliği olduğu gibi takımla giden kafiledeki insanların da hayat sorumluluğu vardı. Umarım Antalya dönüşü geri vites yapılmadan gerekli tepkiler verilir.

Tüm renktaşlara iyi bayramlar dilerim.