Paşanın Hası

17 Mayıs 2022 09:59

M. Okan Okuş yazdı…

Nuri Şahin kim?
Futbolcu adamdan teknik direktör mü olur?
Bu yönetim takımı düşürecek, para vermemek için futbolcuyu teknik direktör yaptılar.

Yukarıda yazdıklarımdan daha fazlası Nuri Şahin’in göreve geldiği haftalarda Antalya’da sporun ve futbolun içinde bulunanların sosyal medya hesaplarında acımasızca yazdıklarıydı. Oysa çok geriye gitmeden Emre Belözoğlu Fenerbahçe’de, Şenol Can Karagümrük ve Kasımpaşa’da direkt olmasa da yakın zamanda saha içinden saha kenarında  patronluğuna geçen isimlerdi.

Beğenmedikleri Nuri Şahin 16 yaşında A takım forması giyen, 17 yaşında Borussia Dortmund ile Avrupa Kupası maçına çıkan, 17 yaşında Genç Milli  Takım formasıyla Avrupa şampiyonluğu yaşamış, aynı takımla dünya dördüncülüğü görmüş, bugün dünyada teknik adamlığının en önemli isimleri olan Mourinho, Klopp, Tuchel, Türkiye’de Fatih Terim, Ersun Yanal, Abdullah Avcı gibi şampiyonluk gören isimlerle çalışmıştı. Uzun zamandır hayat çizgisini teknik adam olmak üzerine kurmuş ve bu yolda eğitim almış bir isim. Bir hafta içinde kurduğu ekibin kalitesi, bir telefonla kimlere ulaşacağının göstergesi idi. Zaten devre arası gelen isimlerin kaliteleri ve hocanın ismine olan güvenle futbol piyasasına göre çok düşük ücrete geldiler. Gelinen noktada alınan puanları ve sergilenen oyunu görenler inşallah vicdanlarında bir rahatsızlık hissetmiştir.

Maça gelirsek, futbol kamuoyunun övdüğü hangi takım varsa hepsine oyunsal anlamda diz çöktürdük. Daha önce de demiştim, bize karşı açık futbol oynayan hiçbir takımın bizi yenme şansı olmadığı gibi sezon içinde yemediği kadar golü bizden yiyor. Bu maçta da oyuna hakim, rakibini bozan ve rakibine nefes aldırmayan bir takım vardı. Giren ya da çıkan düzeni bozmuyor.

Gelecek hafta sezon bitiyor ve transfer sezonu başlıyor. Çıktıkları programlarda hem başkanımız hem de yöneticilerimiz kulübün geçmişe dönük borcu olmadığını, mevcut ekibe ve takıma ödemelerin günü gününe yapıldığını söylediler. Mali disiplin elbette önemli. Popülizm uğruna bütçe asla zorlanmamalı ve açılmamalıyız. Ama öyle bir noktadayız ki, önümüzdeki sezon hayal kurduğumuz başarıları yakalayabiliriz.

Elimizde kendini ispatlayan ve potansiyelini gördüğümüz Fernando ve Haji için şartlar zorlanmalıdır. Bünyamin ve Doğukan’ın piyasası bu kadar yüksek iken gelen en iyi teklif değerlendirilip kadroyu korumak anlamında ciddi kaynak yaratılabilir.