Panik Hata Yaptırır

25 Ekim 2021 09:14

M. Okan Okuş yazdı…

Nuri Şahin, teknik direktör değişiminden sonra ilk kez Antalyaspor’un hocası olarak kendisi gibi geçen hafta Başakşehir’in başına geçen Emre Belözoğlu’nun karşısına çıktı. 

4-1-4-1 düzeni ile sahaya çıkan rakip karşısında oyuna istekli başlayan taraftık. Ancak rakip savunma hattını kalabalık tutup kanatları hareketli oyuncuları ile iyi tıkayınca hücumsal anlamda etkili olamadık. Buna rağmen özellikle Bünyamin ilk 20 dakika içinde kendi kanadında yakaladığı fırsatları iyi değerlendirebilse, ortaları iyi yapabilse belki de maçın başına gol sıkıştırabilecektik. 

Takım olarak 1 hafta boyunca ne çalışırsanız çalışın, saha içindeki bireysel hatalara alınabilecek önlem maalesef yok. Maçın 30 dakikasında ilk tehlikeli atakta Veysel’in, 2. yarıda ise Naldo’nun hataları fotokopi gibi golleri kalemizde görmemize engel oldu.

Nuri’nin kenara gelmesi ve Poli’nin sakatlığı savunma önündeki ilk dalgakıranı maalesef dağıttı. Bu bölgede yük 36 yaşındaki Hakan’ın üstüne binse de ikili mücadelelerde topu çabuk kaybetmesi, kontrataklara yakalanmamıza neden oluyor.

Fredy ve Doğukan bu haftada canlı oyununu devam ettiren isimlerdi. Ön tarafta basmaya çalışan, savunmaya da yardıma gelen Crivelli’nin 45. dakika sonunda oyundan alınması bana biraz yersiz bir oyuncu değişikliği olduğunu düşündürdü. Haji Wright’ın rakip savunma ile fiziksel temasa girmek yerine açıyı gördüğü anda topu ayağından hemen çıkarma isteği hücumun etkisizce bitmesine neden oluyor.

Son olarak Gökdeniz’e değinmek gerekirse, Gökdeniz’in gidişi gidiş değil. Maalesef bu sene kendisinden beklentiler çok olmasına rağmen saha içindeki anlamsız hareketleriyle kendisine yazık ediyor.

Kadro kalitesi olarak ligin iyilerinden olan, bireysel yeteneklerini takım oyunu ile harmanlamış, büyük bölümü yıllardır bir arada oynayan bir takıma yenildik. Takımın kondisyonunun iyi ve doğru gittiği gözle görünür bir noktada. Yönetim, hoca, oyuncu grubu ve taraftarın bu süreçte panik sarmalına girmeden önüne bakması lazım. Önümüzdeki hafta Giresunspor maçı ile yükselişe başlayacağımıza inanıyorum.

Hafta içi oynanacak kupa maçında şu ana kadar sahada göremediğimiz isimlerin ne durumda olduğu görmek ve hocanın da rotasyonda elinin ne durumda olduğunu öğrenmek açısından iyi olacak.