Hiçbir Şeye Sınır Koyma

11 Mayıs 2022 09:59

M. Okan Okuş yazdı…

Sezon sonu yaklaştıkça heyecanımız artarak devam ediyor. Lig bittiğinde nerede olacağımızı bilemiyorum ama emin olduğum tek şey, her maçımızda futboluna doyduğumuz, sahada izlemekten zevk aldığımız bir takım var.

Şampiyonlar Ligi için son kurşununu kullanacak olan Konyaspor’un klasik şekilde açık oynayacağını düşünüyordum ve karşılıklı goller olacağı bir maç beklentisi içindeydim. Kuşkusuz teknik heyetin ve bizlerin hesabında olmayan, arka arkaya yapılan bireysel hatalardan sonra sonuçlanan iki gol oldu. Ancak takım maça öyle konsantre ve oyunun içindeydi ki yenen gollere çok çabuk reaksiyon verdik. Gollerin gelmesi ve takımın iştahlı oyunu, taraftarı da 90 dakika maçın içinde tuttu.

Daha önceleri de çok yazdım. Teknik ekibin inanılmaz başarılı bir rakip analizi var. Kağıt üzerinde bizden iyi gözüken rakipleri çok iyi kilitliyorlar ve oyunu ele aldıktan sonra istediğimiz şekilde yönlendiriyorlar.

Rakibin erken bulduğu goller sonrası ipleri elimize aldık. 75. dakikaya kadar yakaladığımız net pozisyonları değerlendirsek tabelada kendi adımıza rahat beş altıyı görmüş olabilirdik. Son dakikalarda kalemizde gol bile bulsalar şuna eminim vites yükseltip ihtiyacımız olan galibiyet golünü rahatlıkla bulabilirdik.

Nuri Şahin, Türkiye standartlarının üzerinde bir karakter. Bu ülkede Antalyaspor’un dışında bir kulüp takımı çalıştıracağını sanmıyorum. Kendini futbol uleması sanan, ulusal kanallara çökmüş tiplere kendini meze yapmaz. Maç sonrası yedek futbolculardan teknik ekibe hatta destek ekibini dahi orta alanda toplayıp mutluluğunu onlarla da paylaşması, gerçek bir takımın nasıl olması gerektiğine dair güzel bir görüntüydü.

Bu güzelliğin verdiği enerji sezon başından beri ilk defa tribünleri de heyecanlı şekilde 90 dakika oyunun içinde tuttu. İnşallah yaz döneminde kadro maksimum şekilde korunabilir ve yapılacak üç dört transferle önümüzdeki sezona net biçimde damga vururuz. Böylece Nuri Şahin Hocanın hayalini kurduğu tribün doluluğuna da çok rahat ulaşabiliriz.

“Hiçbir şeye sınır koyma, ne kadar hayal kurarsan, o kadar uzağa gidersin.”
Michael Phelps