Fragman Bitti Filmi Bekleyin

23 Mayıs 2022 08:59

M. Okan Okuş yazdı…

Antalyaspor camiası olarak son yılların en güzel haftaları ile sezonu tamamladık.

Sezona Ersun Yanal ile girdik. Kişisel beklentim sezonun ilk yarısını ilk üçte bitirip ligin ikinci yarısında fikstürün bizi nereye götüreceğine bakmaktı. Sezon öncesi Erzurum kampında birçok oyuncunun koronavirüse yakalanması kuşkusuz hazırlık dönemini etkiledi. Ancak hocanın bir sezon önceki oyun anlayışını devam ettirmesi ve Rizespor maçı sonrası taraftara yapmış olduğu hareketler hoca ile taraftar arasındaki duygusal bağları kopardı. Adana Demirspor maçına kadar çıktığı maçların hep son maçı olacağı beklentisi de olunca Ersun Yanal kafasını takıma veremedi. Oyuncu kadrosu da hocanın gitmesini bekler tavır sergiledi.

Nihayet Adana Demirspor maçı sonrası Ersun Yanal ile yollar ayrılınca kim gelir diye konuşulduğu anda yönetim kimsenin beklemediğini yapıp takımı kaptan Nuri Şahin’e teslim etti. Geçen hafta hocaya geniş yer ayırdığım için tekrara düşmek istemiyorum. Nuri Şahin, Antalyaspor olarak gelecek sezon için kurulacak büyük hayallerin mimarı olacağı gibi dünya futboluna damgasını vuracak bu ismin doğuşunu görmek bizlere nasip oldu.

Takım kadrosunda yer alan oyuncular açısından bakacak olursak, Nuri Şahin’in gelişi ile birlikte ara transferde gelen oyuncular da dahil olmak üzere bir oyuncu haricinde tüm oyuncular tam anlamı ile zirve yaptı. Bu durum bize 16 maçlık yenilmezliği getirdi. Oynanan oyunun kalitesi hem oynayanlara hem de seyredenlere ayrı zevk verdi. Yerli ve yabancı oyuncuların değeri arttı.

Önümüzdeki dönemin transfer yapılanmasında Nuri Şahin’in varlığı olumlu bir referans olacaktır. Ekibi sezon başı kampını alacak, gelecek sezonun kadrosu bu ligin tozunu atacaktır.

Galatasaray maçına değinirsek, maça dair söylenecek pek bir şey yok. Son maç olmasına rağmen tempo yüksekti. Hikmet Karaman’ın Kayserispor’u gibi Galatasaray teknik direktörü Torrent kanatları tıkayıp orta alanı kalabalık tutunca pozisyon üretmekte zorlandık. Ancak şunu demeden geçemeyeceğim; sezon içi MHK’nin zamansız operasyonu, Yasin Kol gibi kapasitesi olmayan hakemlerin önünü açtı. Önümüzdeki sezon Türk futbolu için çok zor geçecek.