Doğukan’ın Maçı

17 Ocak 2022 08:59

M. Okan Okuş yazdı…

Soğuk bir Antalya akşamında stada girdiğimizde keşke şu an orta sahada gasp edilen Süper Kupamız olsaydı dedim. Kuşkusuz kupayı almış olsak, bu kupa camia için çok birleştirici olacaktı. Ama geçen hafta da dediğim gibi o verilmeyen penaltının ahı o hakemleri kovalayacak.

Antalyaspor yönetimi, hafta sonunda geçmişten gelen yaklaşık 30 milyonluk ciddi borcu kangren haline gelmeden ödeyerek transfer engelini kaldırdı. Böylece ilk transfer Admir Mehmedi, Fenerbahçe maçında sahada yer aldı .Bence sahada kaldığı sürece kalitesini ve iyi kumaşı olduğunu belli etti. Kuşkusuz takım antrenmanı aldıkça takıma renk verecek bir isim.

Maça gelecek olursak, Koç imparatorluğunun 3 yıldır en başarısız markası olan Fenerbahçe hoca sorununu çözemeyince takımı İsmail Kartal’a bırakmıştı. Genelde Türk hocalar ilk maçlarına taktik anlayıştan çok gaz verme ile çıktığı için rakibin sahaya nasıl bir motivasyonla çıktığı da bizim için önemli olacaktı. Mesut, Rossi, Sosa, İrfan Can gibi isimleri sahada olmasına rağmen ustaca düzenlenmiş savunma ve orta saha organizasyonumuzla Fenerbahçe’yi bolca yan pas yapmaya zorladık. Ceza alanı içinde Serdar Dursun’a Fedor’un mükemmel markajı eklenince auta giden toplar dışında Boffin’e iş düşmedi. Boffin demişken, neredeyse hiç pozisyon vermediğimiz maçta ona da kurtarış yapmadan maçı bitirmek düştü.

Doğukan gecenin yıldızıydı. Kanatlarda rakip savunmayı sarstı. Klas golüyle maça damga vurdu.

Poli gecenin hırslı ve iyi isimlerindendi. Transferi söz konusu olan ve faydalı olacağını düşündüğüm Martins gelince, tahminimce Fredy kanada atılır ve orta alan oldukça dirençli noktaya gelir. Mehmedi de takımı ileri taşımada önemli rol oynayacak. İnşallah isabet oranı doğru olacak takviyelerle ligde hem hızlıca yukarı çıkacağız hem de Türkiye Kupası finalini sonuna kadar kovalayacağız.

Maçın hakemi geçen hafta VAR hakemi olarak görev yapan ve VAR başındaki hatalı kararları bir gece önce belgelenmiş şekilde ortaya konmuş biriydi. Maçın ilk 25 dakikası geride kaldığında kıdemli yardımcı hakemi ile beraber insanların gözünün içine sokacak kadar ters kararlarıyla maçta deplasman takımının bir an önce gol bulması ve rahata ermek düşüncesiyle çabaladı durdu. Süper Kupa finali, Göztepe maçı ve bu maçta görüldüğü gibi sahada rakiplerimizin 11 kişi olmadığı görülüyor. Ne olursa olsun saha içinde artık işi bitirmeliyiz.

Takım içindeki mevcut sorunları çözmek için çaba harcayan başta başkanımız sayın Aziz Çetin ve yönetimine teşekkür ederim. Nuri Şahin ile çok güzel işler yapacaklarına eminim.

120.yaş gününde Nazım’ın şiiri gibi..

Seni düşünmek güzel şey,
ümitli şey,
dünyanın en güzel sesinden
en güzel şarkıyı dinlemek gibi bir şey…
Fakat artık ümit yetmiyor bana,
ben artık şarkı dinlemek değil,
şarkı söylemek istiyorum…

Umarım artık sıralamada yukarıları kovalayacağımız bir döneme gireriz.