Çöl Yorgunluğu

10 Ocak 2022 10:29

M. Okan Okuş yazdı…

5 Ocak tarihinde Katar’da oynanan Süper Kupa maçı ile 2022 yılına giriş yaptık.

Geçen sene devre arasında transfer engeli sebebiyle alamadığımız santrfor, belki de Türkiye Kupası’nı kaybetmemize neden olmuştu. Bu seneki santrfor seçimi hataları ve Covid-19’a Fredy’yi kurban vermek, bizi Süper Kupa’dan etti. Bunlar işin bir tarafı iken doksan dakikanın sonunda verilen 3 dakikalık uzatmanın sonlarında Beşiktaş ceza alanında Beşiktaşlı oyuncunun smaçtan beter vuruşuna penaltı çalma cesaretinden yoksun Halil Umut Meler ve gözlerine perde inen VAR başındaki hakemler bilmeli ki, sesimiz çıkmaz diye umursamasanız da üzerinizde bu maçın ahı var. Bu ah dönüp dolaşıp sizi bulacak.

Göztepe maçı için denecek çok şey yok. Farklı iklim, yol yorgunluğu, ilk iki golde hakemin ve VAR’ın ters müdahalesi maçı aldı götürdü. 

Herkes, her şeyi bilmek mecburiyetinde değil. Transferde son sözü söyleyenlerin tercihi, 3-4 yıldır gereksiz borca ve sahada başarısızlığa neden oluyor. Yanlış planlamalar, Antalyaspor’u hem Avrupa’dan hem de en az bir kupadan ediyor. Muhtemelen siz bu satırları okuduğunuzda duyurulmasa bile 3-4 transfer gerçekleşmiş olacak. Devre arasının olmadığı bir dönemde inşallah uyum sıkıntısı yaşamazlar.

Son sözüm taraftara… Naçizane fikrim, sinirlenip kızdığınız zaman 10 defa düşünüp 1 defa yazın.