Cesaret Hocam

24 Ağustos 2021 08:29

M. Okan Okuş yazdı…

Ligin 2. haftasında hafta içi Avrupa Ligi playoff maçı oynayan Fenerbahçe deplasmanındaydık. Rakipte sakat oyuncuların çokluğu, takımımızın iyi oynayacağı düşüncesi ile kuşkusuz renktaşlar bu maç için umut doluydu.

Antalyaspor’da maçın 89. dakikasına kadar oyunu kendi ceza alanı önü civarında kabullenen, maalesef Amilton ve Ghacha gibi çabuk adamları ile hızlı çıkmayı düşünmeyen bir oyun yapısı vardı. Geçen sene takımın yaşadığı transfer engeli, santrforun son dakikada gitmesi, Covid-19 ve sakatlıklar derken çok şeyi içimize attık. Ligde kalma düşüncesi ile sezonu tamamladık. Ama hayatın acı bir gerçeği vardır. Dün, dünde kalır. Kimse dönüp geçen senenin mazereti olduğunu söylemez. Bugüne ve bugün oynanan maça bakar. 

Eskiden Anadolu takımları, İstanbul deplasmanları için beklentiye girmezlerdi. Ancak devir değişti. Anadolu kulüpleri, İstanbul deplasmanlarında daha çok mücadele etmenin ve eline geçen fırsatları değerlendirip puan almanın mucize olmadığının bilincinde.

Türk futboluna hücum futbolu ile kendini kabul ettiren, kariyerinde şampiyonluk ve A Milli Takım kariyeri bulunan Ersun Yanal’ın sanal dünyadan çıkması gerektiğini düşünüyorum. Kendisine de bize de yazık ediyor. Hocam, bu takımın teknik direktörüsünüz. Karşıdaki rakipte yaşadıklarınız sizin için elbet önemlidir ama maçın en kritik ve ateşli anında kulübe çakılı kalmanız inanılmaz kötü bir görüntü oluşturdu. Antalyaspor ile sözleşmeniz devam ettiği müddetçe, aidiyet duygunuz bu takıma yönelik olmalıdır.

Boffin, Naldo ve Fredy maç boyunca maksimum performans sergiledi. 

Haji Wright’ı geçen hafta canlı izlediğimde istekli ve bir şeyler yapmak ister gibi bir görüntü çizmişti. Maalesef bu maçta gelmişken jogging yaparak Boğaz havası alsam yeter havasına bürünmüştü. 

Ghacha gene 60. dakikada oyundan alındı. Elinden geleni yaptığını düşünüyorum. Süper Lig, geldiği ligden daha temaslı ve sert olduğu için kendini buna daha çok hazırlaması gerektiğini düşünüyorum.

Güray Vural’ın hata yapmaya açık oyunu bir maçta canımızı yakacak.

Gün içinde bir WhatsApp grubunda maç tahmini sorulduğu zaman, maçın kaderini VAR Hakemi Fırat Aydınus’un kararlarının belirleyeceğini söylemiştim. Maç içi kötü oyunumuz, hocanın ve teknik ekibin sorunu ancak ilk yarıda Ghacha’nın pozisyonu ve ikinci yarıdaki pozisyonu görmezden gelmek körlüktür. İşin daha faciası ise televizyondaki spor programlarında kendilerine hakem yorumcusu diyenlerin bile Fenerbahçe’nin tepkisini çekmemek için pozisyonun sağından solundan çekiştirerek kararları haklı çıkarmaya çalışmaları olmuştur.

Son olarak bu hafta dünyaevine giren iki değerli kardeşim İbrahim Yumak ve Salih Bayramhan‘a mutluluklar dilerim.

ETİKETLER: