Bu Kafayla Maçlara Gelmeyin

13 Nisan 2022 11:59

M. Okan Okuş yazdı…

Tüm muhteşem hikayeler iki şekilde başlar: ya bir insan yolculuğa çıkar, ya da şehre bir yabancı gelir” demiş, Tolstoy.

Nuri Şahin iki sene önce yaz aylarının sonuna doğru Antalyaspor’umuza imza attığında üst düzey gurbetçi oyuncular arasında milli takımımızı seçen, kişilik kalitesi ile öne çıkan bir isim olarak aramıza katıldı. Pandemi ve kulüp içi sıkıntılara rağmen Türkiye Kupası finalini oynayan takımın kaptanı olarak sahaya çıktı. Kulübümüzdeki kariyerinin ilk senesi en azından onun için de güzel kapandı. Kasım ayına geldiğimizde kulüpte yaşanan hoca değişimi onu beklenmedik şekilde erkenden teknik direktör kariyerine başlattı.

Hatayspor maçı itibari ile 24 lig maçında 11 galibiyet ve 6 beraberlik almış. 33 gol atıp transfer dönemi kapandıktan sonra ikisi penaltıdan sadece 4 gol yemiş, Süper Kupası açıkça gasp edilmiş bir takımın hocası konumunda. Sahada izlemekten zevk alınan, statta ya da tv başına oturunca artık eminiz ki zevkle izleyeceğimiz bir takımı sahada çıkaran birisi. Geride altı hafta kaldı, belki de altı maçı da kaybedeceğiz ama sahada iyi oynayıp futbolun doğrularını yansıtan bir takım olacak.

Bu hafta Hatayspor ile oynadık. Türkiye liglerinde kadrosu hücum oynamaya en müsait takımlardan. Gol krallığında önde olan El Kaabi ve Diouf gibi 2 önemli santrfor, Ribeiro gibi orta alana, Saba gibi hızlı bir kanat oyuncusuna sahipler. Çimlerin üstünde böylesine iyi bir teknik adama ve takıma sahipsin. Maç 4-1 olmuş, tribünlere gelen bir kısım utanmaz takımı ıslıklıyor. Adama neyin kafasını yaşadığını sorarlar.  Antalyaspor’un 56 yıllık tarihinde elbette çok değerli hocalar geldi geçti. Süper Lig’de 26. senemizi geçiriyoruz. Düşsek bile hemen çıkabilecek potansiyelimiz var. Nuri Şahin ve onun dilinden anlayan bir yönetim var. Devre arası transferlerle takıma kimlerin getirilebilecek olduğunu gördük. Bu takım seneye daha iyi noktada olacak ama ne hocanın ne sahada oynayan oyuncuların şevkini kırmaya kimsenin hakkı yok.

Yazımı tamamladığım sırada Nuri Şahin’in 07 Gençlik tarafına gittiğinde yaptığı konuşmayı gördüm. Böyle bir insana sahip olmak büyük şans. Mesele onu hak etmekte.