Millet Goygoy Peşinde

A+
A-
3 Mayıs 2022 09:28

Levent Sağlam yazdı…

Trabzonspor ile Antalyaspor’un oynadığı maç bitmiş, bir sürü hadise varken bazı şeylere temas bile edilmiyor.

Hiç kimse ne Antalyaspor’un oynadığı oyuna değiniyor ne uzatmalarda maç daha bitmeden sahaya giren taraftardan ne de Antalyasporlu futbolculara yapılan saldırıdan bahsediyor. Kimse o anda yapılması gerekenin orta hakem Atilla Karaoğlan’ın hemen soyunma odasına gidip TFF’ye durumu bildirip beklemeye başlaması gerektiğini söylemiyor.

Trabzonspor maçında yaşanan durumun seneler önce bir örneği olmuştu. 2013-2014 sezonunda Beşiktaş ile Galatasaray’ın oynadığı maçta 90+2. dakikada taraftar sahaya girmiş, TFF maçı 3-0 sarı-kırmızılı takım lehine tescil etmişti. Hiç kimse Antalyaspor oyuna devam etmek istemeseydi çok büyük sıkıntı oluşur ve sorunlar çıkabilirdi, gayet sağduyulu yaklaştıkları için Antalyaspor’u takdir etmek gerek diyemiyor. Peki diyebilirler miydi veya hakem Atilla Karaoğlan içeri girebilir miydi? Bence hayır. Antalyaspor camiası Süper Kupa finali ve sonrasında Atilla Karaoğlan’ı çok iyi bilir. Yani bunların işi gücü birilerini yağlamak, ballamak, güneşi balçıkla sıvamak ve cumartesi günü de olduğu gibi bol bol goygoy yapmak. Cumartesi günü oynanan maçı kurtaran Antalyaspor yönetimi ve Nuri Şahin oldu. Yani gecenin en sağ duyulu tarafı dediğim gibi Antalyaspor cephesiydi. Neticede son anlarda yaşananlar oyun 1-1 berabere iken Antalyaspor penaltıyı gole çevirdikten sonra yaşansa neler olurdu?

Maçta ayrıca değinmemiz gereken bir güvenlik sorunu vardı. Her ne kadar yeterli güvenlik çalışanı olsa da stratejik eksiklik gözden kaçmadı. Ayrıca bir kez daha gördük ki bazı spor medyası bu konuya hiç değinmedi.

Antalyaspor camiasının kimin şampiyon olduğuyla falan ilgisi yoktu. Çünkü böyle bir yarışın içinde değildi. Antalyaspor ligin ikinci yarısında ortaya koyduğu oyun ve aldığı puanlarla üst tarafları zorlayan bir takım haline geldi. Maçın üçüncü dakikasında yediği golden sonra oyunun sonuna kadar girdiği pozisyonlar, attıkları, kaçırdıklarıyla ve sahadaki yaptığı mücadele ile bunu da herkese gösterdi. Adeta çatır çatır top oynadı. Öyle ki Ghacha oyuna girdikten sonra ise Trabzonspor’un sağ tarafını otobana çevirdi. Hatta maçı almak adına Nuri Şahin oyunun son 20 dakikasında Fernando’yu da iki stoperinin yanına alarak üçlü savunmaya bile döndü.

Sonuç olarak sezonun ilk yarısında Trabzonspor’u yenerek 27 maçlık yenilmezlik serisine son veren Antalyaspor, cumartesi akşamı Trabzonspor ile 2-2 berabere kalarak yenilmezlik serisini 13 maça çıkardı. Aynı zamanda da bu sezon her iki maçta da Trabzon’a kaybetmeyen Antalyaspor, Trabzonspor’dan 4 puan toplayan tek takım oldu.

Artık bundan sonra taraftar olarak yapmamamız gereken bir şey var. O da Trabzon’da bu kadar olumsuzluk karşısında dik duruş sergileyen bir camianın neferleri olarak sahada çatır çatır top oynayan takımın, teknik ekibin ve dik duruş sergileyen yönetimin yanında olmaktır. Bunu yapmalıyız. Bunun mazereti yok.

YAZARIN EKLEMİŞ OLDUĞU YAZILAR
7 Haziran 2022 09:57
18 Nisan 2022 09:58
13 Nisan 2022 11:55
22 Mart 2022 12:29
16 Mart 2022 10:28