Takviye Şart

A+
A-
4 Ocak 2017 10:28

Antalyaspor ilk yarıyı iyi bir yerde bitirse de takımda olan eksiklikler hemen göze çarpıyor …

Sezon başı Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in de büyük katkısıyla adeta Gültekin Gencer yönetimine darbe yapılarak, bugüne kadar Antalyaspor camiasında pek de tanınmayan Ali Şafak Öztürk başkan yapıldı.

Sezon başında yaşanan Eto’o krizinin yanı sıra yapılan başarısız transferlerle ilk 8 hafta galibiyet dahi alamayan takım nedeniyle tecrübesiz olarak nitelendirebileceğimiz yönetim, belki de en doğru kararını vererek, krizi daha da büyütmeden Jose Morais’i gönderdi. Yerine ligin en kaliteli teknik direktörlerinden biri olan Rıza Çalımbay ile anlaşıp ligin ilk yarısını iyi sayılabilecek bir yerde bitirmeyi başardı.

Antalyaspor ilk yarıyı iyi bir yerde bitirse de takımda olan eksiklikler hemen göze çarpıyor. Özellikle kanatlarda Serdar Özkan’dan başka hiçbir oyuncunun bulunmaması, stoperde alternatif olmaması ve 10 numara pozisyonunda oynayacak bir oyuncunun olmaması nedeniyle büyük zorluklar yaşayabiliriz. Ligin ikinci devresinde diğer takımların da takviye yapacağı göz önünde bulundurulursa transferde yönetim elini hızlı tutmalıdır.

Bu arada Samuel Inkoom’un takımdan neden ayrılacağı, bu adamın neden beğenilmediği konusunda taraftara açıklama gerekiyor. Geçtiğimiz yıl sağ kanadı adeta tek başına omuzlayan Inkoom’a yapılan haksızlık taraftarlar olarak içimize sinmiyor.

Rıza Çalımbay ile yakalanan bu çıkışı doğru transferlerle daha da büyütmek gerekiyor. Bu hava her zaman yakalanmaz. Seneye her şey yeniden başlayacak, diğer takımların durumu ne olacak? Bu nedenle bu sezonki hedefin Avrupa olarak konulması gerekiyor.

Samuel Eto’o’yu en çok seven kişilerden biriyim. Ama basından okuduğumuz haberleri kendisine yakıştıramıyorum. Yeniden bir kriz yaşamamak için Eto’o bir an önce iyi bir anlaşma yapılarak gönderilmeli. Zaten bana kalırsa Eto’o gelecek yıl çöp olacak. Bir 3 Milyon Euro daha vereceğimize, o parayı daha verimli kullanarak takımın geleceğini inşa edebiliriz.

Son olarak yönetimle taraftar arasında yaşanan krize dikkat çekmek gerek. Hasan Akıncıoğlu döneminde yaşananlar göz önünde bulundurulmalıdır. Stadyumunda bin kişi olmayan Antalyaspor, Gültekin Gencer döneminde 10 binlere oynamaya başladı. Yeniden bin kişiye oynanmak istenmiyorsa, taraftarla yönetim iyi geçinmelidir.

 

 

 

ETİKETLER: ,