İkinci Yarı Planlaması ve Umutlarımız

A+
A-
4 Ocak 2017 10:25

Takımın havasını bozmadan yapılacak nokta atışı transferler ile Rıza Çalımbay’ın disiplinli oyun anlayışı bizi üst sıralara taşıyacaktır …

Ellinciyılımızın ve “Biz Antalyasporuz” sloganının heyecanıyla başladığımız sezonun ilk evrelerinde beklediğimiz sonuçları elde edemedik. Hep birlikte hayallerimizin ve umutlarımızın Avrupa’da mücadele hedefi olması sebebiyle hayal kırıklığı yaşadık. Üst üste alınan mağlubiyetlerin motivasyonumuzda yarattığı olumsuz durum, teknik kadro değişikliğini meydana getirmiştir. Yaşanılan kriz Rıza Çalımbay’ın gelişiyle son bulmuş, takımın kendine güveni ve takım olma bilincini kazanmasıyla birlikte yükselişe geçmiştir.

Rıza Çalımbay’ın getirmiş olduğu mentalite, oyunlarda üst düzey performans gösterilmesine sebep olmuştur. Örneğin Celustka ve Diego’nun göstermiş olduğu gayret, azim ve takıma verdikleri katkı en üst seviyelerde idi. Rıza Çalımbay’ın elindeki kadroya göre takımı şekillendirmesi, vermiş olduğu taktik düzen ile bizi zor olan durumdan umut dolu bir ikinci yarıya geçmemizi sağlamıştır.

İkinci yarıda bütün kulüpler ihtiyaçları doğrultusunda transfer yapacak ve taktik anlamda eksiklerini gidermeye çalışacaktır. İkinci yarıda yapılacak tüm maçların zorluk ve sertlik seviyeleri artacaktır. Takım direnci yüksek olan ve kadro derinliği iyi olan takımlar ön plana çıkacaktır.

Antalyaspor’umuzun kadro derinliği açısından yaşamış olduğu sıkıntılar ortadadır. Sezon başında yapılan transferlerden sadece Deniz Kadah’tan faydalanılmış ve kenardan gelip oyunun kaderini değiştirecek bir oyuncumuz maalesef olamamıştır. Kadromuza bugün transfer edilen Salih Dursun, sağ bek rotasyonunda faydalı olacağı ve Rıza Çalımbay’ın da istediği bir transfer olarak gözükmektedir. Orta saha rotasyonunda Zeki, Charles ve Yekta üçlüsüne ileriye daha hızlı top taşıyabilecek kapasitede bir oyuncu eklenmesi gerekmektedir.

Rennie ve Jevtovic’in ligimize uygun bir kapasitede oyuncu olmadıkları görülmüş, Emre Güral ve Serdar Özkan’ın yaşamış oldukları sakatlıklardan ötürü kanatlarımızın yükünü Mbilla, Motta ve Danilo çekmiştir. Bu üçlüye ise asist özelliği üst düzey bir oyuncu gelmesi halinde takımımızı üst sıralara doğru yükselişe geçecektir. Nakoulma’nın transfer dedikodusu yer almakta fakat egoist bir oyuncu olduğu için takımın ruhunu bozabilecek bir tehlikedir.

Samuel Eto’o ve üst düzey performans gösteren Deniz Kadah, gol yollarının yükünü çekmişlerdir. İkinci yarıda yaşanabilecek bir sakatlık takımımıza gol yollarında ciddi sorunlar yaşatabilir. Korkulu rüya yerine hayallerimize kavuşmak için, takıma yabancı olmayan ve en iyi futbolunu Antalyaspor’da oynayan Ömer Şişmanoğlu transferini yönetim kurulu gündeme almalıdır.

Takımın havasını bozmadan yapılacak nokta atışı transferler ile Rıza Çalımbay’ın disiplinli oyun anlayışı bizi üst sıralara taşıyacaktır. İlk beş haftada alınacak maksimum puanlar ve yaşatacağı heyecan bizleri Avrupa’ya götürecek kapıyı aralayacaktır.

“Sadece Antalyaspor”la kalın.