Gerçekler Ama Gerçekler

A+
A-
11 Ekim 2016 09:44

Topçu gönderemeyeceğine göre hocayı göndermek en kolayıydı …

Tribünden iki genç neferimizi kaybettik. Allah rahmet eylesin. Başta ailelerine olmak üzere Grup 1966’ya ve Antalyaspor camiasına sabır diliyorum. Başımız sağ olsun.

Evet, Eto’o affedildi. Jose Morais gitti, Rıza Çalımbay geldi. Altı haftada iki puanı olan bir takımda olması gereken oldu. Çünkü milli ara vardı. Topçu da gönderemeyeceğine göre hocayı göndermek en kolayıydı. Jose Morais kötü hoca mı, bence hayır. Geçen yıl yaptıklarını gördük, takım her maçta diriydi ve ne yaptığını biliyordu. Aldığı sonuçlar da ortada. Peki ya bu yıl? Yine takımı iyi hazırladı aslında fakat takım içindeki üç beş yerli ve yabancı topçu ahengi bozdu. Bedenleri sahada, kafaları başka yerlerdeydi. Son Galatasaray maçında bunu bariz gördük zaten. Futbolun içinde hep var zaten bu olaylar; yolun açık olsun, güle güle Jose Morais.

Rıza Hocanın yerli olması işini biraz daha kolaylaştırıyor. Antalyaspor’u incelediğimizde uzun yıllar bu ligde oynayan topcular var, dolayısıyla Rıza Hocayı tanıyorlar. Tanımayanlar da tanımıştır zaten. Rıza Hoca elbette imza atmadan önce araştırmıştır, sorunları biliyordur ve çözümü için de taahhüt almıştır diye düşünüyorum yönetimden. Devre arasında gidecekler şimdiden bellidir bile. Rıza Hocanın iki üç maç opsiyonu olacaktır tabi ama ben Rize maçına takımını hazırlayacağına eminim. Hoş geldin Rıza Çalımbay.

Evet, herkes istediğini almış görünüyor Antalyaspor’da.  O zaman ne diyoruz, daha yüksek sesle… Futbol time!