Yönetim ve Hocaya Yazar

5 Şubat 2024 09:00

İbrahim Yumak yazdı…

Süper Lig’in 24. haftasında rakip, evimizde İstanbul ekibi Fenerbahçe’ydi. İstanbul takımlarıyla olan maçları oldum olası sevmemişimdir. Çünkü maçın olduğu haftanın başından itibaren sözde Antalyalı Fenerbahçeliler maça gitmek için bilet arama telaşına girer.

Maç günü yine bir İstanbul takımı maçında stat neredeyse tıklım tıklımdı. Maalesef localar yine İstanbul takımı taraftarları ile dolmuştu. İnsanı en çok üzen de Antalyaspor locasına İstanbul takımı formalı ve atkılı taraftarların girmesi oldu. Umarım yönetimin buna bir açıklaması vardır. Ayrıca stadın yolunu bu maçlarda hatırlayanları 15 gün sonra İstanbulspor maçına da bekleriz.

Maça gelecek olursak, Sergen Hoca üç haftadır kadroyu bozmayıp en fazla 15 kişiyle oynuyor. Maç beklediğim gibi bizim baskımızla başladı ve rakip kalede pozisyonlar aramaya başladık. Ne kadar sahada etkili gibi görünsek de kanat oyuncularının performansı yeterli olmayınca bir türlü pozisyon bulamadık. İlk yarının sonlarına doğru sol tarafta Güray’ın kademe hatasında golü kalemizde görünce ilk yarıyı yenik kapattık.

İkinci yarıya Sergen Hoca yine oyuncu değiştirmeden başlamıştı. İlk 15 dakikada etkili olamayıp oyunun ilerleyen bölümlerinde özellikle son on dakikalık dilimde iyi bir oyun oynasak da maalesef duraklama dakikalarında yediğimiz golle maçı 2-0 kaybettik.

Bu maçın kaybedilmesi ya da son 2 haftadır kaybedilen puanlar önce yönetime sonra hocaya yazar. Yönetim yaklaşık beş aydır görevde ve bir tane olumlu hareketi yok. Belki Sergen Yalçın’ı getirmesini sayabiliriz ama onda da ne kadar pay sahibi, tartışılır. Bu kadro transfer diye bas bas bağırıyorken, en iyi oyuncumuzun yerini dolduramamışken, şu dönemde faydalanacağımız Ege Bilsel gibi genç bir oyuncumuzu göndermişken burada puan kayıplarının ilk sorumlusu yönetimdir. Bir diğer sorumlusu da tabi ki Sergen Hoca’dır. Haftalardır aynı kadroyla çıkıp 80 dakika oyuncu değişikliği için beklemek maalesef olmuyor. Oyuna müdahalelerde hep geç kalıyor. Saha içinde farklı formasyonlar deneyip, skoru lehimize çevireceğine her maç Saric – Erdal, Safuri – Streek değişikliği yapıyor. Burada kadro yetersiz, transfer istiyorum diye yönetime bir mesaj veriyor olabilir.

Son olarak umarım yönetim artık olumlu işler yapmaya başlar. Ayrıca transfer için son hafta. Ne kadar transfer yapacaklarını düşünmesem de umarım gerekli hamleleri de yaparlar.

Sağlıcakla kalın Antalyaspor Ailesi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.