Üç Puan Yok da Nem Çok Nem

21 Ağustos 2023 10:30

İbrahim Yumak yazdı…

Cuma akşamı saat 21:00’de hepimiz randevularımızı Antalyaspor’a göre ayarladık ve statta yerimizi aldık. Maç saatinde %90 civarlarında bir nem, sauna gibi tribünler ve 7-8 bin dolaylarında Antalyaspor taraftarı… Sezonun ilk iç saha maçına böyle bir ortamda başladık.

Maç günü gerçekleşen iki transfer vardı. Hollandalı orta saha Sander Van de Streek ve yakından tanıdığımız eski oyuncumuz Brezilyalı stoper Naldo. Nuri Hoca, Streek’i kadroya alırken Naldo’yu da tribünde oturtuyordu.

Tribündeki hepimiz 89 gün sonra Antalyaspor’a kavuşmanın ve canlı gözle takımı izlemenin heyecanı ile yerlerimizi aldık. Takımda geçen haftadan üç değişiklik vardı. Nuri Hoca, Erdal ve Bahadır’ı yanına oturturken Fredy ve Veysel’i sahaya sürmüştü. Buksa’da sakatlığı nedeniyle kadroda yoktu. Yerine gol umudumuz olarak Assombalonga vardı. Özellikle Erdal’ın neden kesik yediğini anlayamadım.

Maçın ilk dakikalarından itibaren topa daha fazla sahip olan bir Antalyaspor vardı sahada. Konyaspor topla oynamamıza izin veriyor, kontrataklarla pozisyon arıyordu. Özellikle ilk yarım saatte Bytyqi ve Güray kanadını çok iyi kullandık ve pozisyonlar bulmaya çalıştık. Bu pozisyonlarda net bir santrfor eksikliği çok göze battı. Ceza sahasına kadar geliyor, bir türlü pozisyon bulamıyorduk. Assombalonga’nın hala hazır olmaması da bizim için handikap oluşturuyordu. 35. dakikada soldan ceza sahasına giren Assombalonga kaleci ile karşı karşıya pozisyonda çok zayıf bir vuruş yaptı. Şahsi görüşüm, hazır ve diri bir Assombalonga bu pozisyonu gol yapardı.

İkinci yarıda nemin daha da yükselmesi ile takımlar oyuna daha temkinli devam ediyordu. İlk 60 dakikada Veysel’in altı pasta vurduğu kafa vuruşundan başka hiç pozisyon yoktu neredeyse. Bu pozisyondan bir iki dakika sonra ceza sahası içinde Konyasporlu oyuncunun Fredy’nin ayağına basmasına penaltı verilmeyen, VAR’ın bile çağırmadığı pozisyonun hemen hemen aynısının Cicaldau’ya yapılmasına direkt penaltı verilmesi hakemlerin bu sene de Antalyaspor’a karşı art niyetli olacağının göstergesiydi. Penaltı pozisyonu ile geri düşen Antalyaspor, 87. dakikada Holtmann’ın asistinde Güray’ın golüyle skoru 1-1’e getirerek sahadan 1 puanla ayrılmak zorunda kaldı.

Yaklaşık iki yıldır Antalyaspor’da dikkatimi çeken bir olay var. Aleyhimize olan her pozisyonda takımdan kimse isyan edip hakemi baskı altına almıyor. Kendi evimizdeyiz, net penaltımız verilmemiş ama ne oyuncularımız ne yedek kulübemiz itiraz bile etmiyor. Diğer takımlar gerek oyuncu grubu ile gerekse yedek kulübesi ile saha içerisinde hakkını çok iyi savunuyor ama bizim takımda bu yok nedense.

Takım ile ilgili son yorumlar ise çok iyi takım olmuşuz. Bunu sahada gözlemlemek mümkün fakat hala eksiklerimiz olduğu belli. Özellikle bir 6 numara ve bir santrfor transferi kaçınılmaz. Gerekli transferler ile takımın tam anlamıyla hazır olabilmesi için birkaç haftası daha var.

Sağlıcakla kalın Antalyaspor Ailesi…