Rölanti

28 Ağustos 2023 10:30

İbrahim Yumak yazdı…

Antalyaspor üç haftadır rölantide bir futbol oynuyor. Ne hücumda ne de savunmada etkili, taraftarı memnun etmeyen,ortada bir futbol. Buna bir sürü sebep sayabiliriz. “Transferlerin uyumu, hava şartları vs.” İlk iki haftada alınan bir mağlubiyet ve bir beraberlikle 1 puan alan Antalyaspor, 3 puan umuduyla Sivas’a yolculuğu başlamıştı.

Maç öncesi gerekli orta saha transferi gerçekleşmiş, Palermo’dan Boşnak Dario Saric transfer edilmişti. Maç günü de kadroda olduğunu öğrendik. Henüz hazır olmayan Buksa ve Naldo kadroda yoktu.

Nuri Şahin geçen haftaki ilk on biri bozmadan başlamıştı. Maç daha ilk dakikalarda bol pozisyonlu bir maç izlenimi vermişti. Antalyaspor, 10. dakikada Sivasspor’un savunma hatasından Sam Larsson ile golü de buldu. Bu dakikadan sonra birkaç kez soldan Güray – Bytyqi işbirliği ile atak yapmaya çalışsak da Antalyaspor yine oyunu rölantiye almıştı. Jakub’un sakatlanıp çıkması ve Saric’in oyuna girmesiyle bir anlık defans zafiyetinde golü kalemizde gördük.

İkinci yarıya başlarken Fredy – Ufuk değişikliği yapan Nuri Şahin topu orta alanda tutup kanatlarla kaleyi gitmeyi düşündü. Fakat Erdoğan’ın formsuzluğu yine kanatlardan oyun kurma görevini Güray – Bytyqi ikilisine bırakıyordu. Bir de bunun üzerine Assombalonga’nın formsuzluğu eklenince hücumda hiçbir etki gösteremedik. 60. dakikada Erdoğan’ın yerine Holtmann ve Assombalonga’nın yerine Van de Streek oyuna girmişti. Elimizdeki tek forvet formsuz olunca ve oyundan çıkınca Larsson’a yine geçen yılki forvet görevi verilmişti. Kalan dakikalardan sonra tempo iyice düşünce ve iki takımın hocası da bir puana razı olunca, maç izlenilmez bir hal alarak 1-1 sona erdi.

Ben de dahil Antalyasporlu hangi kardeşim veya abim dünkü maç Antalyaspor’un değil de X takımın olsa hangimiz izlerdik? Bence hiçbirimiz. Özellikle ikinci yarıdaki futbol, uyku sorunu çekenlere iyi gelecek derecedeydi.

Takıma gelecek olursak, ilk iki haftanın aksine oyun anlamında geriye giden bir takım vardı. Özellikle Dario Saric’i ikinci yarıda beğendim. Takıma adapte oldukça daha da faydalı olacaktır.

Takım adeta ben forvet istiyorum diye bas bas bağırıyor. Stoper eksikliği de göze batıyor. Her mevkiye iki oyuncu parolasıyla yola çıkan Antalyaspor yönetimi, sol beke Güray’ı yedekleyecek bir oyuncu neden almaz anlamış değilim. İyi bir forvet transferi ve stoper takviyesi ile Antalyaspor milli aradan sonra daha güçlü olacaktır. Oyuncu kalitesi bunu yapabilecek güçte. Milli araya kadar biraz sabır.

Sağlıcakla kalın Antalyaspor Ailesi.

ETİKETLER: ,