Özlem Bitti

14 Ağustos 2023 09:30

İbrahim Yumak yazdı…

Merhaba

Bu sezon yazılarımla ben de Sadece Antalyaspor ailesinde olacağım.

Yaz mevsiminin sevmediğim bir özelliği, özellikle Avrupa Şampiyonası ve Dünya Kupası’nın olmadığı tek sayıyla biten yıllarda yaz aylarında futbol olmaması. Nihayet özlem bitti ve biz hem futbola hem de Antalyaspor’umuza kavuştuk.

Sıkıntılı geçen 2022-2023 sezonunun ardından 2023-2024 sezonuna büyük bir yapılanmayla başladık. Kadronun büyük çoğunluğu ile yollar ayrılırken göze çarpan ayrılıklar tabiki de Haji Wright ve Fernando ayrılıklarıydı. Özellikle Haji Wright’ın rekor bonservis ücreti ile transfer olmasını sağlayan başkan ve yönetim kurulunu tebrik ederim. Transfer konusunda da ince eleyip sık dokuyan yönetim şimdilik beş oyuncu ile anlaşarak gidenlerin yerini bir nebze de olsa doldurdu.

Trabzonspor maçına gelecek olursak, beş transferden üçü ilk on birde başladı. Trabzonspor maçtan önce beklediğim gibi baskılı bir oyunla başladı maça. Daha ne olduğunu anlamadan ilk dakikalarda yediğimiz kafa golü Trabzon’un nemli havasında soğuk duş etkisi yarattı. Neyse ki Antalyaspor’un geçen yıldan alışagelmiş özelliği olan çabuk demoralize olma özelliği bu maçta etkili olmadı ve 20. dakikadan sonra yavaş yavaş oyuna ortak olmaya başladık. Bytyqi’nin soldan birkaç bindirmesi ve Ömer’in altı pastan şutu ile ilk yarıyı kapattık.

İkinci yarıda ise ortada bir oyun vardı. Özellikle 60. dakikadan sonra Fredy ve Holtmann’ın oyuna girmesi ile Antalyaspor neredeyse oyunun hakimi oldu. Fredy oyuna girdikten sonra Jakub daha hücumu düşünen bir oyun sergilemeye başladı. Özellikle Sam Larsson ile uyumu çok iyiydi. Ancak pozisyon anlamında fazla bir üretkenliğimiz olmayınca 90 dakika sonunda mağlubiyete razı olmak zorunda kaldık. Son dakikalardaki baskının sonucu en azından 1 puan olmalıydı.

Genel anlamda Antalyaspor’u değerlendirecek olursak, transferlerden ilk maçta verim almaya başladık. Yeni transferlerden özellikle Buksa ve Holtmann iç saha maçlarında yıldız olur. Jakub böyle devam ederse birkaç sene içerisinde iyi bir bedelle gönderebiliriz. Assombalonga ise hazır oldukça daha fazla katkı verecektir. Eski oyunculardan ise Güray hala çizgisinde devam ediyor. Erdal bu sene takımın yıldızı olur. Bahadır’da elinden geldiğince oynamaya çalıştı. Özellikle ilk yarıdaki hamleleri çok yerindeydi. Ancak takımın hala eksikleri olduğu ortada, stoper ve altı numara transferi olmazsa olmaz. Bir de fırsat transferi olarak bir yedek sol bek alınmalı.

Sonuç olarak bir sezona daha umutlarla başlamış olduk. Umarım kötü başlayıp iyi bitirdiğimiz bir sezon olur bizim için.

Sağlıcakla kalın Antalyaspor ailesi…

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.