Kritik Galibiyet

31 Ekim 2023 10:00

İbrahim Yumak yazdı…

Süper Lig’in 10. haftasında 29 Ekim günü rakip Başakşehir’di. Öncelikle Cumhuriyetimizin 100. Yılı kutlu olsun. Cumhuriyetin 100. Yılı tüm Türkiye’de olduğu gibi Antalya’da da coşkuyla kutlandı. Maç gününe bir de etkinlikler eklenince pazar günün nasıl yoğunlukta olacağı tartışılmazdı.

Maç saatindeki onca etkinliğe rağmen statta da marşlarla birlikte coşkulu, hatırı sayılır taraftar vardı. Maçtan önce yaptığı koreografi çalışmasıyla da 07 Gençlik taraftar grubunu tebrik ederim. Maçtan önce gerek İsrailli oyuncularımıza ve Nuri Hoca’ya verdiği destekle gerek maç boyunca destekleri ile her zaman maçın içindeydiler.

Maça gelecek olursak, Nuri Hoca bu hafta Jehezkel ve Safuri’yi ilk on bire döndürmüştü. Streek de kesin yiyen oyunculardandı. Maç başladığında iki takım da kontrollü oyunu tercih etti. Ömer’in bir anlık hatasında Helton gole izin vermedi. Yine 1 ay önce Samsunspor maçında Ömer böyle bir hata yapmış, Helton gole izin vermemişti. Burada da kaleci farkı yine ön plandaydı. İlk on dakikadan sonra yavaş yavaş kontrolü ele alan Antalyaspor’umuz bir korner organizasyonunda Dario Saric’in kafa golüyle öne geçti. Özellikle Safuri’nin kullandığı duran toplar çok etkiliydi. Hemen hemen açtığı her ortaya forvetimiz Buksa kafa vuruşu yaptı ama sonuç alamadık.

Maçın ikinci yarısında ortada bir oyun vardı. Antalyaspor yaptığı savunmayla Başakşehir’i adeta uyuttu ve neredeyse pozisyon bile vermeden maçı 1-0 kazandı. Özellikle Başkan değişikliği ile karamsarlığa düşen takım ve taraftar için bu galibiyet çok kritik. Olası bir mağlubiyette kırılma yaşanabilirdi. Şimdi önce evimizdeki kupa maçını ve daha sonra Beşiktaş maçını kazanma zamanı.

Son olarak Antalyaspor A.Ş. başkanlığına oturan Sayın Sinan Boztepe ve yönetim kuruluna başarılar dilerim. Şimdi daha iyi bir Antalyaspor için birlik olma vakti.

Ayrıca yeni yönetimde yer almayan Adnan Bey taraftar ile olan ilişkilerinde çok iyi bir profil sergiledi. Her zaman taraftarın görüşünü dinledi, yardımcı olmaya çalıştı. Aytaç Bey’de yaklaşık beş yıldır yönetimdeydi. Zaman zaman transferler konusunda eleştirilerin odağı olsa da, başarılı transferleri daha fazlaydı bana göre. Ayrıca oyuncular ile olan ilişkileri, oyuncular tarafından sevilmesi her zaman olumlu bir durumdu. Umarım ilerleyen dönemlerde yine bu isimleri yönetimde görürüz. Bu vesileyle Aytaç Altay ve Adnan Başkan’a hizmetleri için teşekkür ederim.

Sağlıcakla kalın Antalyaspor ailesi…