Bitse de Gitsek

16 Nisan 2024 10:00

İbrahim Yumak yazdı…

Süper Lig’in 32. haftasında rakibimiz deplasmanda Çaykur Rizespor’du. Maça Sergen Yalçın artık alışılagelmiş ilk on biri ile başlamıştı. Zaten geldiğinden beri maçları yaklaşık on dört on beş kişi ile oynuyor.

Maça ne kadar iyi başlamış gibi gözüksek de Rizespor topu bize bırakıp arka arkaya pozisyonlar bulmaya başladı. Helton’un olağan üstü performansıyla birlikte şans da yanımızda olmasa ilk yarıdan kalemizde üç dört gol görebilirdik. Neyse ki ilk yarıyı tek farklı mağlubiyetle devreye girmiştik. Maçın ikinci yarısında da değişen bir oyun yoktu sahada. Takımda birkaç kişi dışında herkes bitse de gitsek modunda olunca, oyun olarak da bir şey oynayamıyorsunuz. Bunun sonucunda da sahadan 3-0 gibi farklı bir mağlubiyetle ayrıldık.

Aslında bu maç kağıt üstünde Avrupa şansı için son maçtı. Ancak Avrupa hayali kuran sadece cefakâr taraftar olduğu için, yönetim, hoca ve oyuncular bu maçın öneminin farkında değildi. Hoca haftalar önce dediğimiz gibi burayla mental olarak bağını zaten kopartmıştı. Bazı oyuncularda artık kafa olarak burada değil. Çoğu oyuncu lig bitse de gitsek modunda. Oyunculara burada fazla suç bulamıyorum çünkü eğer sizin hocanızın bir hedefi yoksa, oyuncuları motive etmek zordur. Maalesef kalan haftalar hepimiz için eziyet olacak. Çünkü Antalyaspor artık umut vermiyor. Bütün taraftarın dilinde tek cümle ‘bu sezon bir bitse

Son olarak artık Antalyaspor gelecek sezonun planlamasını mutlaka yapmalı. Mevcut yönetim önceki yönetimden aldığı kadroyu ve mali yapıyı iyi yönetemedi. Belki Avrupa yapacağımız bir sezonda bir iki galibiyet almamış olsak düşer miyiz diye düşünüyoruz. Bu durumda mevcut yönetimle gelecek sezon daha da zor geçecek.  Onun için her anlamda iyi bir planlamayla sezona başlanmalı.

Sağlıcakla kalın Antalyaspor Ailesi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.