Birer Birer Gidiyoruz

4 Eylül 2023 12:00

İbrahim Yumak yazdı…

İyi de oynasa kötü de oynasa, yense de yenilse de asla küsmediğimiz Antalyaspor için cumartesi akşamı saat 21:45’e randevularımızı ayarladık.

Stada giriş yaptığım saatlerde kadrolar açıklanmış, Bytyqi ve Erdoğan kesik yemiş, Holtmann ve Streek ilk on birdeydi. Ayrıca sakatlığını atlatan Buksa’da kadrodaydı. Maça ilgi çok azdı. Özellikle 07 Gençlik’in de cezalı olması sebebiyle statta coşku da neredeyse yoktu.

Antalyaspor maça ciddi bir baskı ile başladı. Maç daha başlar başlamaz kazandığımız kornerde Saric’in kafa vuruşunda kaleci gole izin vermedi. İlk 10 dakikada üst üste kazandığımız kornerlerde sonuç alamadık. Maçın ilerleyen dakikalarda rakibin oyunda dengeyi kurmasıyla oyun orta saha mücadelesi şeklinde geçerken, Kayserispor kazanılan kornerde golü buldu. Yenilen golde Trabzonspor maçında olduğu gibi yine savunma zafiyetimiz vardı. Nedense teknik ekip duran top zafiyetine bir çözüm bulamadı. Golden sonra özellikle Saric’in bireysel çabalarıyla etkili olmaya başladık ve 45. dakikada oluşan karambolde Van de Streek’in şutuyla golü bulduk. Tam devre arasına girerken attığımız bu gol çok önemliydi.

İkinci yarıya da Antalyaspor baskılı başladı. Özellikle Kayserispor’un topla çıkışlarına çözüm buldu ve Kayserispor’u hataya zorladı. Antalyaspor önce Buksa’nın kafası daha sonra Saric’in şutunda etkili oldu. Buksa ile iki kere daha gole çok yaklaşan Antalyaspor oyunu iyice Kayserispor yarı sahasına yıktı. Tam bu dakikalarda Nuri Hoca’dan çift forvet hamlesi beklerken, Nuri Hoca Buksa yerine Assombalonga’yı alınca adeta son 15 dakikada bal yapmaz arıya döndük. Kalan dakikalarda da eşitlik bozulmayınca yine bu hafta da 1-1’e razı olduk.

Antalyaspor 90 dakika boyunca etkili oynuyor gibi gözükse de alışma evresinde olan bir takım görüntüsündeydi. Yeniler yavaş yavaş takıma ısınıyor. Özellikle Saric çok etkiliydi. Belki de maçı isteyen en çok oyunculardan birisiydi. Streek de ilk kez ilk on bir çıktığı maçta skor katkısı verdi. Bu sene çok skor katkısı verecektir.

Yeni transferlerin çoğu nasıl formundaysa, teknik ekip bir o kadar formsuz. Özellikle geçen sezonun ikinci devresi ve bu sezon Nuri Hoca bazı değişikliklerde sınıfta kalıyor. Mesela dün gece Buksa değil de Ufuk çıkıp orta sahayı Milosevic-Saric yapabilirdi ya da Bünyamin’i çıkarıp Erdoğan’ı sağ beke çekip çift forvete dönebilirdi. Evet, bazen yenilmemek önemlidir ama böyle maçlarda da biraz cesaret gerekli hocam.

Son olarak akşam maçtan sonra sosyal medyada olası bir puan kaybında Antalyaspor’da hoca değişikliği olacağı yerine gelecek kişilerin de dün statta maçı izlediği gibi iddialar vardı. Umarım bu iddialar doğru değildir. Antalyaspor yönetimi bir hoca değişikliği düşünüyorsa veya düşünecekse hoca tercihi için boşta olan daha iyi hocalara yönelmelidir.

Sağlıcakla kalın Antalyaspor Ailesi.