Tek Eksik

22.11.2021
A+
A-

Fahrettin Kayan yazdı…

Hatay deplasmanının,
Sezon başı takım yapılanmasının,
Başarının gelmesi için ihtiyacımız olanın özeti net olarak

BİTİRİCİ FORVET, BİTİRİCİ FORVET, BİTİRİCİ FORVET!

Hoca değişimi sonrası takımın her alanda yükselen grafiği var ama ne kadar yükselirseniz yükselin, bitirici oyuncumuz olmadığı sürece boşa kürek çekiyoruz. Hatay karşısında özellikle ilk yarıda bu kadar net pozisyonlar bulup maçı koparıp bitiremiyorsan kimse kusura bakmasın ama kaybetmek kaçınılmaz oluyor. Mukairu ne kadar bir şeyler yapmak istese de gol dahi atsa maalesef yeterli bir forvet olamıyor. Mukairu’nun son vuruş konusunda çok ciddi sıkıntıları var ve geldiği günden itibaren geliştiremediği tek özelliği de bitiricilik özelliği.

Yediğimiz golde Bünyamin’in hatası büyük ama sen bulduklarını atıp maçı bitiremezsen, bireysel hatadan ya da hakemin yanlış kararıyla mağlup olman her zaman bir tehdittir. Futbolun özeti gol, eğer onu bulamıyorsan sahada ne yaparsan yap boş. Eğer gol atmadan futbol oynamayı düşünüyorsan onu da zaten Ersun Yanal oynatıyordu. Bu oyunun tek eksiği gol ve bunu bulabilmemiz içinde ihtiyacımız net bir forvet…

Poli’nin dönmesi orta sahayı toparlamış durumda. Nuri Şahin’in gelişiyle futbol mantalitesi de yükselmiş durumda. Ancak girdiğimiz bu kritik haftalardan toplayabildiğimiz kadar puan toplayıp devre arasında mutlaka forvet hattına direkt fayda sağlayacak transfer yapılması gerekiyor.

Nuri Şahin’in futbol sorumlusu olmasından sonra takımın birlikteliğindeki yükselişten ve küskün oyuncuların kazanılmaya başlandığına sürekli vurgu yapıyorduk. Nuri Şahin’in golde büyük hatası olan Bünyamin’e sarılmasıyla verdiği destek oyuncu nasıl kaybedilmez ve kazanılırın adeta vücut bulmuş haliydi.

Şimdi sırada Antalya derbisi var. İki formda takımın müsabakasında çok keyifli bir maç bizi bekliyor. Saha içinde futbolun aktığı, bol pozisyonlu, kıran kırana bir maç için kısıtlamalar kalkmışken o stat dolmalı ve bu takıma sonuna kadar destek olunmalı.

Haydi Antalya, takımın için hayati ve futbol dolu bir derbi seni bekliyor!

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YAZARIMIZIN DİĞER YAZILARI
6 Aralık 2021
29 Kasım 2021
8 Kasım 2021
2 Kasım 2021