Siz Eşittir Biz

08.02.2021
A+
A-

Fahrettin Kayan yazdı…

Ne yaptıysak olmadı!

Çünkü geriye düşmeye alışkın değildik.
Çünkü topla oynamaya alışkın değildik.
Çünkü önde baskı yapmaya alışkın değildik.
Çünkü oyunu çevirmeye alışkın değiliz.

Çok daha rahat bir maç beklerken, olmadık pozisyondan kalemizde olmadık bir gol gördük. Son haftalarda övdüğümüz Eren yok yere kendi kalesine yaptığı bir asistle geri düşmemize neden oldu.

Kalemizde gördüğümüz gereksiz gol sonrası ne kadar topa sahip olsak da ne kadar oyunu karşı sahaya yıksak da tehlikeli bir pozisyon yaratamadık. Ta ki bu yılın transferi, takımın olmazsa olmazı haline gelen genç Gökdeniz sahneye çıkıncaya kadar…

Takipçilik, fırsatçılık… Ne derseniz diyebilirsiniz ama hepsinden öte vuruşu 10 üzerinden 10 puan.

İlk 11 başlayan bazı oyunculara ve sonradan giren oyunculara bakınca, iyi ki varsın GÖKDENİZ!

Ersun Hocam, bazı oyuncuları kazanmak istiyorsun kabul ama yapma, hiç gerek yok. Antalya’yı kafadan silen ya da armayı umursamayan oyuncuları kazanmaya çalışmanın hiçbir anlamı yok.

Haftalardır eleştirdiğim, yedeği bile kalmayan, stoper alternatifi olmayan, maçta sakatlanan ama yine de maçı bırakmayan ve son dakikaya kadar sahada kalan Ersan’ı tebrik ederim. Fiziken yeteri kadarını veremeyen, maçta gereksiz yere kendini attıran Ersan’ın bu maçta aldığı sorumluluğu tebrik etmek gerekir.

Haftalar sonra ilk defa geri düştük ve topa sahip olmak zorunda kaldık. Ersun Hoca maç içi her türlü varyasyonu denedi ama yine de ancak beraberliği elde edebildik. Ersun Hocanın denediği her türlü taktiğe saygımız sonsuz. Fakat beraberlik golünü bulmuş ve rakip teslim olmuş durumdayken geriye çekilmenin hiçbir anlamı yoktu.

Evet, beraberliği bulunca alıştığımız oyuna geri döndük. Fırsatlar da yakaladık ama yine de bütün maçı rakip sahaya yıkmış bir takımın beraberlik sonrası bu kadar hapsolması kabul edilemez. Ersun Hocama her alanda saygı duyuyoruz. Özellikle gömleklik kumaştan palto olmayacağı konusunda bütün şehir hemfikir. Ama bu kadar zayıf bir rakibe karşı bu derece baskılı oyun sonrası beraberlikte geriye çekilmek, kabul edilemez.

Şimdi önümüzde ligin bizden daha fazla defansı düşünen Malatyaspor mücadelesi var. Bu kritik haftada oynayacağımız bu mücadele ile ya “Bu ligde biz de varız” diyeceğiz ya da “Biz bu ligden düşmeden kurtulmaya çalışacağız” diyeceğiz. Seçenek sizin, saha içi oyun sizin…

Siz ne kadar verirseniz, biz o kadar sizin yanınızdayız.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YAZARIMIZIN DİĞER YAZILARI