Şen Ola Akrep

A+
A-
8 Mart 2022 11:55

Fahrettin Kayan yazdı…

Son 5 maçımızda üç galibiyet ve iki beraberlik aldık. Bu sonuçları ve puan durumunu gördükten sonra nasıl keyifli olmayalım! Özellikle de ligde altımızda olan takımların kayıpları ve Sivas karşısında kazanıp rakibi de alta alabilmek çok önemliydi.

Oyun anlamında ligin en dinamik futbolunu oynayan takımlarından Sivas karşısında çok iyi olduğumuzu söylemek zor ama önemli olan böyle haftalarda kaybetmemek hatta yeri gelip bu hafta olduğu gibi tek atıp üç alabilmek önemliydi.

Bizim ülke futbolumuzun acı gerçeklerinin en başında gelen Sonuç = Başarı denkleminde kazandığın sürece iyisin ve başarılısın. Ligin kopmalarının başladığı bu haftalarda kazandığımız sürece de kazanmak daha da önem kazanıyor.

Hep dile getirdiğim kazandığımız sürece özgüven artar ve kazanma alışkanlığı olur mantalitesinin sonucunu bu hafta gördük. Sahada iyi oynamadığımız anlarda bile sahadaki bütün futbolcuların kendine güveni çok net şekilde belli oluyordu.

Kendine güven demişken şehirde ve tribünlerde herkesin takıma güveni de çok üst düzeye çıkmış durumda. Maçın sonucuna göre değil, maça gelirken bile herkesin keyif içinde maça gelmesi son dönemlerde özlediğimiz görüntülerdi.

Fernando frikikte topun başına geldiği anda tribünlerde birçok kişi pozisyonun gol olacağına inanıyordu. Birçok taraftarın golü çekmek için telefonuna sarılması, gol sevinci için birbirine sarılmış bekleyen taraftarlar ve bütün tribünlerde duyulan güven duygusunun görüntüsü harikaydı.

Evet, kazandık. Sıralamada artık rakiplerimizin skorlarını takip etme durumumuz azaldı ancak hala oyun anlayışımızı istikrara oturtmamız gerekiyor. Hem futbolcu bazında hem takım olarak oynadığımız futbolun bir standardı olması gerekiyor.

Fredy, Bünyamin gibi vazgeçilmez oyuncularımızın yedek kulübesine demir atmaya başlaması, Nuri Şahin sonrası yükselişe geçen hatta milli takım kadrosunda olmayı hak ediyor dediğim Doğukan Sinik’in son haftalardaki düşüşü kafaları karıştırıyor. Kazanırken dahi teknik heyetin bu sorunları görmezden gelmemesi gerekiyor.

Formu düşen ya da istikrarsızlık gösterenlerden bahsederken bir de formsuzlukta istikrar yakalayan Gökdeniz’e değinmeden geçemeyeceğim. Bu genç yaşında geçen sezon oynadığı futboldan sonra bu sezon oyunu ve formsuzlukta yakaladığı istikrar şaşkınlık veriyor.

Önümüzde Başakşehir deplasmanı ve kendi sahamızda Giresunspor maçlarından toplam çıkaracağımız dört(4) puan ile milli araya giderken bu sezonu rahat bir şekilde şimdiden bitirebiliriz. Haftaya Başakşehir maçında kaybetmeyelim, Giresunspor maçında tribünler gereğini fazlasıyla yapacaktır.

Son haftalarda olduğu gibi bu haftada yüzlerimizi güldüren, keyifli bir hafta başlangıcı yapmamızı sağlayan herkesin emeğine ve yüreğine sağlık…

Slogan tek ve net; ŞEN OLA AKREP ŞEN OLA!

YAZARIN EKLEMİŞ OLDUĞU YAZILAR
7 Haziran 2022 09:55
23 Mayıs 2022 08:58
17 Mayıs 2022 09:58
11 Mayıs 2022 09:58
3 Mayıs 2022 09:24
26 Nisan 2022 08:59