Keyifler Gıcır

A+
A-
18 Nisan 2022 09:55

Fahrettin Kayan yazdı…

Gitgide alışıyoruz bu haline,
Hiçbir alışkanlık bu kadar güzel olamaz!
Sen böyle oynadığın futbol ve aldığın skorlarla güneş gibi parladıkça
Durmadan başımız dönüyor bu hazdan…

Bu hafta da sana döktüğümüz dizelerde Ümit Yaşar Oğuzcan’ın dizelerini senin için uyarlamak geldi içimden.

Her zaman söylediğimiz gibi kazanma alışkanlığı kazanmak önemlidir ama artık öyle bir hale geldik ki; sadece kazanma değil, iyi oyun ve kaliteli futbol alışkanlığını da kazanmış durumdayız.

Derbiler her zaman özeldir. Futbolun tutkusunu en derinden hissettiğimiz maçlardır. Keşke tribünde deplasman taraftarı da olsaydı da futbolun şenliğini sonuna kadar hissedebilseydik.

Bu özel ve tutkulu Akdeniz derbisinin kazananı son haftaların her şartta kazanan takımı Antalyaspor’umuz oldu.

Yine kaliteli ayaklar Fernando, Luiz Adriano ve son haftaların yükselen performansı Haji Wright’ın başrolleri paylaştığı haftada sahanın öne çıkan oyuncusunun Gökdeniz olması ise hepimiz için apayrı bir sevinç oldu.

Kulüpte saha içindeki başarının yanında son dönemde yapılan bazı çalışmaları da görmezden gelmemek gerekiyor.

Basın Sözcüsü Adnan Başkan ve Medya Sorumlumuz Murat Özgen’in ulusala basına yaptığı çıkarma sonrasında ulusalda program ya da sosyal medya yayını yapanların sürekli olarak programlarında ve şahsi sosyal medya hesaplarında Antalyaspor ile ilgili paylaşım yapmaları bu çalışmanın sonucunun ne kadar başarılı olduğunu gösteriyor. Hatta uç bir örnek vermek gerekirse, sezon arasında Antalya küme düşer diyen bazı programcıların şu anda Antalyaspor Avrupa’yı hak eden bir takım konuşmalarına dönmesi de bu çalışmanın gücünü gösteriyor.

Milli arada Futbol Sorumlumuz Nuri Şahin’in çok fazla röportaj vermesini yıpranma ihtimalinden ötürü ne kadar mantıklı bulmadıysam kulüp için yapılan PR çalışmasının son derece yerinde ve mantıklı olduğunu söylüyordum. Ancak Nuri Şahin için gelen röportaj talebinin çokluğunu ve birçoğunun kabul edilmeyerek ince elenip sık dokunarak seçildiğini öğrendikten sonra bu konudaki fikrim de tamamen değişti.

Futbol artık çok büyük bir sektör. İstediğin kadar iyi oyna ve başarılı ol, kendini ne kadar iyi anlattığın ve ne kadar iyi tanıttığın kadar başarının hakkını alabiliyorsun. Hatta ülkemizde futbolda başarısı kısıtlı kişi ya da takımların bile iyi reklam sonucunda nasıl başarılı gösterildiklerinin birçok örneğini görüyoruz.

Ligin son haftalarına gelirken, şimdiden Fernando, Doğukan gibi birçok oyuncumuza gelen ya da nabız yoklanan teklifler sonrasında yaşı ilerlemiş oyuncularımızın da olması nedeniyle gelecek sezon takviyeleri için şimdiden çalışmaya başlamak gerekiyor. Yükselen oyuncu maliyetleri ve değişen yabancı kısıtlamaları sonrasında oyuncu bulmak ve transfer edebilmek çok daha zor olacak.

Nuri Şahin’den bu kadar memnunken ve takımın geleceği için projeyi son derece başarılı yürütürken işleri son dakikaya bırakmayıp erkenden takımı takviyelerle güçlendirip teslim etmek gerekiyor.

Şimdi 24 Nisan Pazar saat 20:30’da ligde 5. sıraya yükselmek için yakalanan büyük fırsatta Kayseri’yi konuk edeceğiz. Tribünlerin bu sezon en dolu olmasını beklediğimiz maçta bayram gibi bir akşam daha geçirmemiz dileğiyle…

YAZARIN EKLEMİŞ OLDUĞU YAZILAR
7 Haziran 2022 09:55
23 Mayıs 2022 08:58
17 Mayıs 2022 09:58
11 Mayıs 2022 09:58
3 Mayıs 2022 09:24
26 Nisan 2022 08:59