Kayıp mı Kazanç mı

23 Ocak 2024 12:00

Evren İlkdoğan yazdı…

Konyaspor deplasmanları şansımızın tutmadığı deplasmanların başında gelir. En iyi olduğumuz dönemlerde bile bu deplasmandan üç puanla ayrılamadık.

Konyaspor’un kötü olduğu, bizim ise oyun anlayışı ve konum olarak iyi olduğumuz bir maç daha oynadık. Özellikle sağ kanatta gözler Jehezkel’i aradı. Bytyqi sezon başından beri sahada yokları oynuyor ve bu saatten sonra da beklentileri karşılayacağına dair pek bir umudum yok. Bu maçta da sahada vasatın çok altında bir performans sergiledi.

Konyaspor’un gol atmaya mecali yokken önce Veysel’in topu gereksiz şekilde kornere atması ve devamında Helton ile gelen hatalar zinciri kalemizde golü görmemize sebep oldu.

İkinci yarıda kötü oynadığımız dönemde Buksa’nın kafasıyla attığımız golle 1 puanı aldık.

Alınan 1 puan çok sevindirici olmasa da kaybetmeden dönmek de önemliydi bu deplasmandan.

Antalyaspor transfer döneminde kadrosuna en az 2 isim eklemeli. Özellikle Jehezkel’den boşalan kanada transfer şart gözüküyor. Ayrıca orta sahada yaratıcı oyuncu eksikliği de en çok göze çarpan problemlerden biri.

Ligde aşağı taraf lig sonlarına doğru daha da karışacak. Bu sebeple olabildiğince 40-45 puan barajına ulaşıp ligdeki hedefi sonrasında oluşturmak akılcı olacaktır.

Kupada da iç sahada oynanacak Beşiktaş maçını geçersek, çeyrek final ve devamı için hedefi daha da net şekilde koyabiliriz. Burada en önemli konulardan biri de futbolcu maaşlarının zamanında ödenmesi. Mevcut kadro en az 2 transfere ihtiyaç duysa da eldeki oyuncuların motivasyonunu yüksek tutmak her şeyden daha önemli.

Yönetim bir önceki dönemin yönetiminden aldığı hazır kadroyu korumak ve daha da güçlendirmek adına neler yapabilecek önümüzdeki dönemde hep beraber göreceğiz.

Şimdilik Antalya’da kış aylarında olmamıza rağmen havalar güzel gidiyor ama Antalya’nın ayazı sert olur dikkat etmekte fayda var. Umarım yönetim bunun bilincindedir ve buna göre hareket eder.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.