Zorunlu Ara

8 Haziran 2020 08:26

Ahmet Çolak yazdı…

Bütün renktaşlarımıza tekrar merhaba…

İlk vaka görüldükten yaklaşık 90 gün sonra, önümüzdeki hafta Süper Lig’e tekrar merhaba diyeceğiz. Bu süreç içerisinde neler yaşamadık ki! Neler neler… İnsan ömrünü yaklaşık 80 yıl olarak kabul edersek, bir bireyin hayatı boyunca yaşayamayacağı ve göremeyeceği şeyleri 80 günde gördük. Bu süreci yaşayanların çocuklarına ve torunlarına anlatacağı çok hikayeler olacaktır. İnsanların yaşam alanları, sosyal ve ticari hayatları, cenaze ve düğün törenleri, spor müsabakaları dahil tüm alanlarda kısıtlamalar geldi. Neredeyse hayat durma noktasına geldiği, bazı aylarda 10 – 15 gün arası ülke genelinde sokağa çıkılmadığı günler yaşandı.

Geçen hafta itibariyle normalleşme süreci başlığı altında çoğu yasaklar kaldırıldı veya esnekliğe gidildi. Bunlardan biri de bizim neredeyse yaşamımızın bir parçası haline gelen Antalyaspor’umuzun Süper Lig’in yeniden başlamasıyla birlikte sahalara dönüyor olması idi. Çok özledik, çok bekledik ve cumartesi akşamı Beşiktaş maçı ile hasret gidereceğiz. Fakat hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağını düşünürsek futbol müsabakalarının da artık pandemi öncesi gibi olmayacağı aşikar. Özellikle seyircisiz ve taraftarsız futbol; yağı, tuzu olmayan yemek gibidir ki hiç güzel ve lezzetli olmaz. Şu günlerde insanlar birbirinden uzak durup sosyal mesafeyi koruyarak yakınlaşmaktan çekinirken, özellikle teması çok yoğun olan futbol oyununda sporcular nasıl mücadele edecek, izleyip göreceğiz.

Mevcut puan tablosundaki her takımın yer değiştireceği, çok sert iniş ve çıkışların yaşanacağı, oldukça sürpriz sonuçların çıkacağı lakin kesinlikle mücadeleci değil daha yumuşak bir 8 hafta, eğer kupada final oynarsak 10 müsabaka bizi bekliyor.

ETİKETLER: ,