Yenilmez Armada

17 Mayıs 2022 09:55

Ahmet Çolak yazdı…

Ligin 8. haftasında Ersun Yanal’dan devraldığı, özellikle futbol kamuoyu tarafından düşecek ilk takım olarak gösterilen Antalyaspor’u mevcut puan durumuna göre 58 puana ulaştıran, rekor üzerine rekorlar kıran özellikle 15 haftadır yenilmeyen ve rakip kim olursa olsun aynı oyunu oynayan, iç saha deplasman her maçı kazanmak için sahaya çıkan Antalyaspor takımını yaratan ve bizlere izleten Nuri Şahin ve teknik ekibine sonsuz teşekkür ediyorum.

Elbette bu cesur kararı alan Başkan Aziz Çetin ve yönetim kuruluna da ayrıca teşekkür edip bir de parantez açmak istiyorum. Özellikle Ersun Yanal gibi sadece isim olarak büyük olan bir teknik adamdan sonra mevcut kadrolarında faal futbolcu olarak görev yapan Nuri Şahin’e takımı emanet ederek çok büyük bir sorumluluk altına girmişlerdir. Tabi ki bu cesur kararın ardından gelen başarı çok büyük yönetim hamlesidir. Ne kadar doğru bir karar verdiklerini şu an bütün futbol kamuoyu takdir ederek alkışlamaktadır. Oynadığı bütün sezonlarda topladığı 58 puanı ligin bitmesine bir hafta kala hanesine yazdıran takımımız kalan son maçta alacağı puan veya puanlarla bu rekoru da kıracaktır. Bir kez daha Nuri Şahin ve ekibi kulüp tarihine adlarını yazdıracaklardır.

Her maç olduğu gibi bu haftaki rakip analizi yine mükemmel yapılmıştı. Özellikle rakibin en etkili oyuncusu Muleka etkisiz hale getirildi. Bahadır ve Bünyamin bu oyuncuya yakın oynayınca boş alan bulamadı ve etkisiz bir oyun oynamak zorunda kaldı. Bir de defansı orta sahaya yakın kurarak rakibi hataya zorladık. Bunun neticesinde ilk yarının 35 dakikası ve ikinci yarının tamamında oyunu domine ederek son haftaların başarılı takımı Kasımpaşa’yı Recep Tayyip Erdoğan Stadyumunun çimlerine gömmüş olduk.

Esame listesinde ilk on bire yazılanlar ve sonradan oyuna giren tüm oyuncular görevlerini eksiksiz yerine getirdiler. Tek tek isim belirtmeden hepsini alınlarından öpüyorum fakat iki ismi mutlaka yazmam gerekiyor. Bunlardan ilki Haji Wright diğeri Doğukan Sinik. Her iki oyuncu ekstra performans sergilediler, sanki sezon bitiyor gibi değil yeni başlamış gibi mücadele ettiler.

Geçen hafta da yazmıştım tekrar yineliyorum. Vitesi tam artırmış ve ritmimizi bulmuşken ligin bitmesi Antalyaspor taraftarı ve bizler için adeta hayal kırıklığı yarattı. Özellikle böyle bir takımı izlemekten mahrum kalacak olmak gerçekten büyük talihsizlik olacak. İnsan içinden şunu geçirmiyor değil; keşke lig yeni başlamış olsaydı ve takımımızı doya doya izlemeye devam edebilseydik.

Artık kalan son doksan dakika takımımızı yalnız bırakmayalım. Onları sezon sonunda ayakta alkışlayarak bütün yorgunluklarını unutturalım ve aileleri ile mutlu bir tatile gönderelim.