Takım Olmak

A+
A-
16 Mart 2022 10:27

Ahmet Çolak yazdı…

Son oynadığı 7 lig maçında hiç mağlup olmayan ve kalesinde sadece 1 gol görmüş olan Antalyaspor takım olma yolunda hızla ilerlemektedir. Artık sahada ne yaptığını bilen ve oyunun her anında birbiri ile yardımlaşan oyuncu grubu var. Futbolcu ve oyun kalitesi üst düzeye çıktığı için de saha içi sonuçları ardı ardına gelmeye başladı.

Nuri Şahin’in takımı artık tam bir sistem takımı oldu. Her hafta rakibe göre oyun sistemi ve oyuncu tercihi yapılıyor. Hafta sonu rakibi olan takımlar iyi analiz edilip ona göre oyun planı hazırlanıyor. Her yıl sabırla beklediğimiz ve asla göremediğimiz bir B planı hatta C planımız bile oluştu. Teknik ekip gayet iyi çalışıyor. Takımı çok iyi motive ediyorlar ve maçlara hazırlıyorlar. Özellikle Brezilyalı kondisyoner geldikten sonra takımın gücü en üst seviyeye çıktı. Artık oyun alanında 90. dakikaya kadar koşan ve mücadele eden oyuncu grubunu çok net görebiliyoruz.

Kadroda rotasyon yapılırken bile artık oynayan ve oynamayan oyuncular görevlerini en iyi şekilde yapıyorlar. Her oyuncu kendini hazır tutuyor ve forma verilince görevini üst seviyede yapıyor. Özellikle son haftalarda defans bölgesinde çok sık oyuncu rotasyonu yapılmasına rağmen kalemizde gol görmüyoruz. Bununla birlikte her oyuncunun kendisini takımın bir parçası olarak görmesi ve elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışması takdire şayan bir davranış olarak alkışı sonuna kadar hak ediyorlar.

Artık ligin son dönemecine giriliyor ve ligin boyu kısalıyor. Alt sıralar ile bağımız kalmadı ve emin adımlar ile üst sıralara tırmanıyoruz. Maç maç düşündüğümüzden beri çok zor yenilen takım olduk. Ligin 6. sırasında bulunan takım ile sıralamada sadece 8 puanlık bir fark bulunuyor. Bu takım ve oyuncu grubu kalitelerini ve güçlerini sonuna kadar kullanarak eminim ki bu takımı en kötü ihtimalle ilk 10 takım arasına tutacaklardır. Zaman zaman işler kötü gidince eleştirdiğimiz takım doğruları yapınca da avuçlarımız kabarıncaya kadar alkışlamayı sonuna kadar hak ediyorlar.

Yönetim kurulunun almış olduğu 18 yaşından küçük taraflarımızın ücretsiz olarak maçlara girmeleri kararı ve son haftalarda oynanan oyun ve alınan puanlarla birlikte pazar günü evimizde oynayacağımız Giresunspor müsabakasında hatırı sayılır bir taraftar önünde oynayacağımıza inancım sonsuz. İnşallah her taraftarımız yanında birini getirerek stadyumu doldurmaya ön ayak olabilirler.

Son zamanlarda çok mesai harcayan başta Başkan, yönetim kurulu, teknik heyet ve oyuncu grubu gerçekten bu desteği sonuna kadar hak ediyor ve bekliyorlar. Biz de stadyumda yerlerimizi alalım ve onları yalnız bırakmayalım.

ETİKETLER: ,
YAZARIN EKLEMİŞ OLDUĞU YAZILAR
7 Haziran 2022 09:56
23 Mayıs 2022 08:57
17 Mayıs 2022 09:55
11 Mayıs 2022 09:56
3 Mayıs 2022 09:27
26 Nisan 2022 08:57