Takım Olamamak

11 Mart 2024 10:00

Ahmet Çolak yazdı…

Antalyaspor takımı ligde ağır aksak ilerlemeye devam ediyor. Takımımız bir türlü oyun istikrarını sağlayamadı ve bunları da aldığı sonuçlara yansıtamadı. Bu oyuncu grubu ile Sergen Yalçın’ın oynatmak istediği ofansif sistemde deplasmanda galibiyet almak mümkün görünmüyor. Maalesef kadro yapısı hocanın kafasındaki oyun sistemine uymuyor. Belki de Antalyaspor ve Sergen Yalçın için transfer yasağının kaldırılmayacağı anlaşıldığı günde karşılıklı olarak yollar ayrılmalıydı. Çünkü hoca için devre arasında en az 3 takviye yapılma sözü verilmişti ki bu yerine gelmeyince hoca o gün görevi iade etmeliydi.

Başakşehir deplasmanında Antalyaspor takımı neredeyse yokları oynadı. Oyunun her anında rakibine karşılık veremedi. Sadece ilk 45 dakikanın ortasında aynı dakikada içinde iki direkten dönen topu dışında kaleyi bulan şutu yoktu. Bu şekilde kalan 9 maçta Antalyaspor’un deplasmanda puan alması mümkün görünmüyor. Bir de oyuncu grubu mental olarak iyice düşmüşken bir de yönetim kanadından vacibelerini yerine getirmemiş olmalarından dolayı paraları da ödenmeyince başarılı sonuçların gelmesi iyi zor hale gelmeye başlamıştır.

Yine hedefsiz bir takım haline gelen Antalyaspor hem tribünde ivme kaybetmeye, her sezon başı koyulan hedeflerle sıralamada bitirilen yer hayal kırıklığı yaratmaya devam edecektir. Camia ve taraftar artık bu süreçten iyice sıkılmaya başladılar. Başarısız bir yönetim kurulundan sonra cin gibi bir adam olan Sergen Yalçın da ipin ucunu saldı ve dinamiti başkanı Sinan Boztepe’nin kucağına bıraktı. Sanki öyle olmaz böyle olur der gibi kendine verilen sözlere karşılık alamayınca o da takım üzerinden mesajlar vermeye devam ediyor. Adamın takımı İstanbul deplasmanında son 30 dakikada tel tel dökülürken, oyuncularının dalakları şişmiş, yürüyecek halleri kalmamışken sadece 1 oyuncu değişikliği yapmak ve 90+3 gölü yiyip Saric – Erdal değişikliğine gitmek bir yerlere mesaj vermekten öteye gitmez.

Eğer Sinan Boztepe Antalyaspor başkanı olarak gelecek sezonlarda devam edecekse Sergen Yalçın ile olan kararını ivedilikle vermelidir. Mevcut şartlarda Antalyaspor ve Sergen Yalçın için ten uyumu oluşmamıştır. Maalesef hocanın Antalyaspor takımına katkısı beklenenin çok hem de çok altında kalmıştır. Gelecek sezon yapılanmasında hocaya yer yoksa şimdiden kendine tebliğ edilmemelidir ve planlarına ona göre yapılmalıdır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.