Takım Gibi Takım

14 Temmuz 2020 09:53

Ahmet Çolak yazdı…

Kayıpsız bir haftayı daha bitirdik. Çok iyi bir lig performansıyla ikinci devrenin tartışmasız en iyi takımıyız diyebiliriz. Burada teknik adam ve ekibi çok iyi iş çıkarmıştır. Takımın oynayan ve oynamayan her oyuncusunu hazır halde tutmak, her hocanın harcı değildir. Oyuncu grubunun neredeyse yarısına yakını sakat ve cezalı iken bile oynanan oyun, takımdaşlık ve alınan puanlar çok önemlidir. Bir kez daha başta teknik ekibi ve futbolcuları kutluyorum.

Sezon başı yapılanmasında daha dikkatli olunup hoca ve kadro tercihi doğru yapılmış olsaydı, şimdi farklı şeyler konuşuyor olacaktık. Tamer Hoca görev aldığından bu yana 1.8 puan ortalaması ile oynuyoruz. Şöyle bir hesap yapalım; eğer Tamer hoca ile başlayıp devam etmiş olsaydık şu anda 58 puanla ligin üçüncüsü olarak Sivasspor’un üzerinde olabilirdik. İnşallah başkan ve yönetim kurulu için bir ders olur ve sezon başı yapılan yanlış tercihleri yeni başlayacak sezon için yapmazlar.

Son iki maçta rakibe üstünlük kuran ekibimiz adeta futbol adına doğruların hepsini yapmıştır. Önce Trabzonspor, daha sonra Alanyaspor maçlarında rakibe oyun anlamında üstünlük vermedik. Rakiplerin kalemize isabetli şut oranları neredeyse yok gibi. Aynı Trabzon maçında olduğu gibi Alanyaspor da tek isabetli şutunu 86. dakikada Bakasetas ile buldu. Oyunun bütün alanlarında rakibe fırsat vermeden, ligin neredeyse her maçında gol bulan ve rakiplerine üstünlük kuran Alanyaspor kalemize gelemedi. Burada oyuncu grubuna gerçekten saygı duymak lazım, hepsi forma şansını buldu ve görevlerini eksiksiz yerine getirdi.

Burada Veysel Sarı’ya özel bir parantez açmak istiyorum. Geldiğinden beri defans hattını çok iyi toparladı ve neredeyse o bölgenin sigortası oldu. Nokta transfer işte böyle olur, yapılacak takviyeler için çok önemli bir örnektir Veysel Sarı. İnşallah bu düzeyde faydalı oyuncu takviyeleriyle önümüzdeki sezon üst sıralara oynayan bir ekip kurulur.

Son olarak bir üst lige yükselen Serikspor’u tebrik ediyorum. Antalyaspor olarak Serikspor ile anlaşma yapılarak oyuncu alışverişi, yapılanma ve teknik konularda sınırsız destek verilmelidir.