Son Yirmi Dakika

A+
A-
22 Eylül 2021 08:57

Ahmet Çolak yazdı…

Fatih Karagümrük maçı öncesi oldukça dramatik şekilde biten Beşiktaş müsabakasından tam olarak 68 saat sonra oynanacak maçtan camia olarak başarılı sonuç beklenmiyordu. Tabii ki bunda ilk 5 haftada ligi domine eden, oldukça fazla gol pozisyonuna giren ve çok gol atan rakibe karşı oynamanın da etkisi çok büyüktü. Nitekim maçın başlama düdüğü ile birlikte oyununu tamamen Antalyaspor yarı alanına yıkan ve sürekli gol arayan bir Fatih Karagümrük izledik. Bu yarıda farklı bir skor olmaması, özellikle rakip forvetlerin son vuruşlardaki beceriksizliği ve kaleci Boffin’in yerinde müdahaleleri ve kurtarışlarıyla oldu. Rakip bunları yaparken Antalyaspor maalesef takım halinde hiçbir şey yapmadı. Hatta yayıncı kuruluşun pilot kamera çekiminden rakip takım kalecisi Viviano’yu görüntü açısında hiç göremedik. İşte böyle ilk 45 dakikayı gol yemeden bitirerek başarıya imza atmış olduk.

İkinci yarıya başlarken yapılan Fredy değişikliği, topun biraz daha bizde kalmasına sebep olurken maalesef ilk tehlikeli atağımızı 70.dakikada Gökdeniz’in cılız ve isabetsiz vuruşu ile bulmuş olduk. Rakip takım bütün gücünü ilk 45 dakikada kullanınca, 70.dakikadan itibaren oyundan düşmeye başladı. Hâl böyle olunca Antalyaspor takımı oyuncu değişiklikleri ile rakip kalede daha fazla görünmeye başladı. Buldukları pozisyonları da vuruş becerisi ve kalitesi kötü olunca çok çabuk harcamış oldular.

Bu maçta oyuna yeni giren iki genç oyuncu Gökdeniz ve Paul Mukairu, şut tercihinde cılız ve güçsüz kalınca gol atma şansını da sıfıra indirmiş oldular. Çok fazla beklenti içinde olduğumuz bu iki oyuncu ve Bünyamin maalesef son haftalarda büyük düşüş yaşıyorlar. Her zaman savunduğum bir şey vardır, oyuncuyu değerini bulduğu zaman hemen satacaksın ki kârlı iş yapasın. Eğer nasıl olsa değeri biraz daha arttırayım diye beklersen zarar edersin. İşte Antalyaspor şimdi bu 3 oyuncuda maalesef bu durumu yaşıyor.

Haji Wright bu maç özelinde yerden kalkmadı. Ya oynadığı mevkiyi yadırgadı ya da iki maç üst üste maç temposunu kaldıramadı. Bir de bizim ligimiz için çok yumuşak bir topçu, sadece tek vuruşlarda iyi ve bilekleri yumuşak olduğu için adam geçmede başarılı. Tam bir iç saha oyuncusu olsa da maalesef deplasmanda takımını eksik bırakıyor. Sırtı dönük iki stoperi yükleyip götürmesi gereken bir fiziği var. Ama bunu yapacak gücü yok gibi görünüyor.

Maç sonu açıklamalarında Ersun Hoca ikinci yarı iyiydik dedi ama dili sürçtü herhalde. Sadece son 20 dakika iyi olduğumuzu söyleyecekti. Rakip takım sonuca çabuk gitmek için bütün gücünü kullanmasa ve daha rasyonel davransa, bizim bu maçtan puan alma ihtimalimiz maalesef yoktu. Bir de hocanın geçen sezon elinde olmayan forvet ve kanat oyuncusu fazla olduğu için alternatif yaratma ve rotasyon yapma hamleleri çoğaldı. Ama ne yazık ki 3. bölgeyi oynayacak futbolcuların ya idman eksikliği var ya formsuzlar ya da kafaları başka yerlerde.

Son olarak da Beşiktaş maçının ve Fatih Karagümrük maçının ikinci yarılarında kaleci Boffin’in kenarda hocaya ve kulübeye hem elleri kollarıyla hem de yüksek sesle müdahil olması nedeniyle gözüne görünecek bir şeyler olacak gibi geliyor.

YAZARIN EKLEMİŞ OLDUĞU YAZILAR
7 Haziran 2022 09:56
23 Mayıs 2022 08:57
17 Mayıs 2022 09:55
11 Mayıs 2022 09:56
3 Mayıs 2022 09:27
26 Nisan 2022 08:57