Sezon Finali

27 Temmuz 2020 08:56

Ahmet Çolak yazdı…

Acısı, tatlısı, sevinci, hüznü, galibiyeti, mağlubiyeti, sakatlığı, sarı kartı, kırmızı kart cezası, 3 teknik adam ile ve en önemlisi pandemisi ile bir sezonu daha tamamlamış bulunmaktayız. Bu sezondan çok fazla ders çıkarılması gerektiği aşikar görünmektedir.

Özellikle sezon başında yapılan ve yapılmayan transferlerin bir takımı nereden nereye götürdüğü, devre arasında yapılan takviyeler ile nasıl da kendini belli etmiştir. Bir takımın temel direği kesinlikle başkan ve yönetim kuruludur. Kulübün ekonomik olarak ayakta kalması için, sponsorluk anlaşmaları bankalar ile yapılacak yapılandırmalar, tesis ve personel idaresi, teknik ekip ve futbolcu ödemeleri gibi daha birçok sayabileceğimiz yükümlülükleri yerine getirme anlamında ellerini taşın altına koymalıdırlar.

Bir de diğer tarafından bakarsak; teknik, taktik ve idari anlamda tek yetkili takımın başındaki hoca ve ekibidir. Oyuncu grubu ile olan iletişimi, yeniliğe açık olup futbol bilgisini sürekli geliştirmesi, scout ekibi ile her an birlikte karar vermesi, altyapı hocalarına desteği ile aşağıdan yukarıya gelecek oyunculara şans vermesi, kendi ekibiyle koordineli çalışması, bir takımın başarılı olduğunun en güzel örnekleridir. Bizlerin de haftalardır gözlemleyip her hafta kaleme alırken övgü ile bahsettiğimiz Tamer hoca ve ekibi alkışı ve tebriği sonuna kadar hak etmişlerdir. Hoca tercihinin bir takım için ne kadar önemli olduğunun en güzel örneğidir. Başkan Ali Şafak Öztürk’ün yapmış olduğu hamle, ayrıca koşulsuz, şartsız hocanın ve ekibinin arkasında olması da takdire şayan bir sorumluluktur.

Benim tek beklentim; önümüzdeki sezon yapılanmasında hocanın raporun dışına çıkılmadan, macera aramadan 4 veya 5 takviye ile üst sıralara oynayan ve Türkiye Kupası’na uzanan bir ekip yaratılmasıdır. Transferde hatır gönül işleri olmamalıdır. İhtiyaç olan mevkiler bellidir, ona göre takviyeler yapılmalıdır.

Son maça gelecek olursak, Antalyaspor’un tabir-i caizse ölüsü Galatasaray’a yetmiştir. Bu kadar eksiğe rağmen sahadaki mücadele iyiydi. Maçın ilk yarısı ile ikinci yarısı siyah ve beyaz gibiydi. İlk yarıdaki Antalyaspor maçı rahatlıkla galibiyet ile bitirebilirdi. Bu yarıda rakibe ne boş bir alan ne de bir tek pozisyon verdi. Lakin ikinci yarıda bu hüviyetimizden uzak olunca sonuç kaçınılmaz oldu. Rahat bir galibiyet ile bitirebileceğimiz maçı berabere bitirdik. Tek tesellimiz 90+5. dakikada gelen golle ve alınan bir puan ile hatırı sayılır miktarda parayı kasamıza koymuş olmamızdır.

Bu sezonluk bizden de bu kadar. 47 gün sonra başlayacak olan yeni sezonda Allah izin verirse görüşmek dileğiyle…

Bütün renktaşlarımıza sağlıklı günler dilerim.

ETİKETLER: ,