Sezon Finali

16 Mayıs 2021 09:56

Ahmet Çolak yazdı…

Hatası, sevabı, günahı ile bir futbol sezonunun sonuna gelmiş olduk. Dilimizin döndüğünce ve kalemimizin yazdığınca bazı şeyleri dile getirdik. Her ne kadar da olsa hiçbir taraftarımızın istemediği bir yerde ligi bitirmiş olduk. Bu sezon tek tesellimiz, Türkiye Kupası finalisti olarak hala kupaya %50 ortak olmamızdır. Onun dışında elle tutulacak bir yanımız yok. Sığınacak tek liman, kupa şampiyonluğu olarak görülmektedir.

Ligin son maçında süre almayan oyuncuların çoğunluğu olduğu bir kadro ile sahadaydık. Rakip Konyaspor ligi kafasında bitirdiği için Antalyaspor’un üstüne gitmeyi fazla düşünmedi. Buna karşılık Antalyaspor takımı da ilk 20 dakika bulduğu pozisyonları gole çevirse ligin son maçında bir prestij galibiyeti alabilirdi. Daha sonraki dakikalar takımlar birbirini zorlayacak aksiyonlara hiç girmediler, tabiri caiz se birbirlerini üzmediler.

Her türlü zorluğa göğüs gererek, bütün imkansızlıkları bir tarafa bırakarak, başarılı sayılacak şekilde ligi tamamlayan teknik ekip, futbolcular ve bütün kulüp çalışanları alkışı, takdiri ve teşekkürü sonuna kadar hak ediyorlar. Tabii ki hiç kimsenin takıma sahip çıkmadığı dönemde bırakın ellerini, bütün gövdelerini taşın altına sokan başta Başkan Mustafa Yılmaz ve yönetim kurulundaki bütün arkadaşlar da çok büyük takdiri hak etmişlerdir.

Artık önümüzde son 90 dakika veya 120 dakikalık bir mücadele kaldı. Şehir inandı ve kupanın bu şehre gelmesi için beklemeye başladı. Son söz futbolcular ve teknik ekipte… Antalyaspor tarihine isimlerini altın harflerle yazdırmak için bir fırsat ve bunu yerine getirmek onların ayaklarında. Umarız bütün camianın beklentisini yerine getirirler. Bu şehre, taraftarına bir kupa hediye ederler.

O KUPA BU ŞEHRE GELECEK!

ETİKETLER: ,