Seriyi Devam Ettirme Mutluluğu

11 Mayıs 2022 09:56

Ahmet Çolak yazdı…

Süper Lig’in boyu kısaldıkça ve sonu geldikçe bu ligin bitmesini istemeyen bir tek Antalyaspor taraftarıdır diye net bir ifade kullanabiliriz. Son 15 haftadır bizleri öyle bir yere getirdiler ki, gerçekten çok büyük onur ve mutluluk duyduk.

Her ne kadar aynı bölgenin takımı olmasa da sınır komşusu şehrin takımı Konyaspor müsabakası her iki ekip için ayrı bir rekabet unsuru teşkil etmekteydi. Bunun bilincinde olan Antalyaspor taraftarı haftanın ilk iş günü olmasına rağmen yaklaşık 15 bin gibi bir rakama ulaşarak kendi adlarına hatrı sayılır bir kalabalıkla takımını desteklemiş oldu. Buradan yeri gelmişken başkan ve yönetim kurulu üyelerine kısa hatırlatma yapmak isterim. Siz çıtayı bu kadar yüksek tutmuşken ve taraftarınızı yanınıza bu kadar çekmişken önümüzdeki sezon giriş ve çıkış konusunda radikal kararlar almanız gerekiyor. Özellikle kapıların yetersizliği ve sistemdeki kart okuma hataları taraftarı canından bezdirdi. İnşallah gelecek sezon yapılanmasında planlarınız içerisinde bunlar da vardır.

Maça gelecek olursak, Antalyaspor kenar yönetimi bu müsabakaya yine çok iyi hazırlanmıştı. Rakip analizi ve oyun sistemini net bir şekilde çözmüşler. Özellikle rakibin en formda oyuncusu Bytyqi’yi etkisiz hale getirmek için Bünyamin çizgide kalmayıp içe doğru kat ederek, Fredy ve Ndao ise alan daraltıp boş alan bırakmayarak bu oyuncunun hareket kabiliyetini engellediler. Rakip teknik adam bütün oyun planını bu oyuncu üzerine kurunca gol için tek şansları duran toplara kalmıştı. Nitekim istediği gibi de oldu. Maçın hemen başında bu şekildeki goller sayesinde öne geçtiler. Fakat Antalyaspor takımının oyuncu grubu ve tribünleri agresif bir şekilde karşılık verince galibiyet zamanları fazla uzun sürmedi.

Sahada daha diri kalan, maçı daha çok isteyen ve ne yaptığını bilen Antalyaspor takımına karşı Konyaspor kenar yönetimi çözüm bulamadı. Karşılaşmanın ikinci yarısının ortalarında Cikalleshi ile forvet hattını ikileyerek çift forvete dönen İlhan Palut’a anında Naldo hamlesi yapılarak, Konyaspor takımının istediklerini yapamamasına neden olunmuştur. Ceza sahası ve içerisine attıkları boş toplar adeta duvara vurup geri dönmüş gibi oldu ve rakip takımın yaptığı hamle hiçbir işe yaramadı.

Antalyaspor takımı futbol kamuoyunun taraflı tarafsız bütün kesiminden takdir alıyor. Bütün bunlara paralel olarak her hafta taraftar sayısını arttırarak yoluna devam ediyor. Maç içerisinde ve sonunda kadını, erkeği, yaşlısı, genci özellikle çocuk yaştaki en küçük taraftarları o kadar mutluydu ki onların gözlerinin içindeki ışıltıyı hissetmek gerçekten bizlere çok büyük mutluluk veriyor. Nuri Şahin ve ekibi 14 maçlık yenilmezlik serisini yakalayarak kulüp tarihine geçmiş aynı zamanda uzun zamandan beri sahamızda kazanamadığımız Konyaspor takımını mağlup ederek başarısını katlamıştır.

Takımı kolej havasında bir bütün olarak aileleri ile birlikte kaynaşma yemeğinde gördükten sonra gerçekten son dönemde dokunuşların ne kadar başarılı ve nokta atışı olduğunu anladım. Burada başta Başkan Aziz Çetin, yönetim kurulu, teknik ekip, bütün çalışanlar ve futbolcu grubuna kendim ve taraftarlarımız adına sonsuz teşekkür ederim.